Prześwietlamy „Lokatę Słoneczną” na 3,1 proc. w Noble Banku

Instytucja, którego ongiś dawała klientom jako gratisy motocykle i smartfony znanych firm, otwiera swoje podwoje dla zwykłego ciułacza oszczędności. Oferuje najwyżej oprocentowany na rynku depozyt półroczny, nie stawiając niemal żadnych wymagań.

[more]

 

Noble Bank to należąca do Getin Banku (Leszka Czarneckiego) marka bankowości prywatnej , czyli stworzonej z myślą o osobach majętnych. Swego czasu kusiła bonusami w rodzaju motocykla Harley-Davidson oraz iPhone’a. Ostatnio próbowała przyciągnąć klientów dwumiesięcznym depozytem ze stawką 3,5 proc., do którego próg wejścia wynosi 200 tys. zł.

Tym razem Noble Bank (wraz z Open Finance) otwiera się na przeciętnego zjadacza chleba. Proponuje półroczną „Lokatę Słoneczną” z kuponem 3,1 proc. i możliwością zwiększenia oprocentowania do 3,35 proc. W kategorii lokat na sześć miesięcy jest to najlepsza obecnie oferta na rynku.

 

3,1 proc. – bez konta i limitów

 

Lokata Słoneczna 3,1% bez konta w Noble Banku„Lokata Słoneczna” dostępna jest dla nowych i obecnych klientów. Ci ostatni muszą jednak wykazać się nowymi środkami. Chodzi o nadwyżkę ponad saldo z 26 czerwca. Depozyt można założyć bez konieczności zamawiania dodatkowych produktów, np. ROR-u.

Teoretycznie „Lokatę Słoneczną” założymy tylko w oddziale lub przez telefon. Jednak nowi kontrahenci, którzy nie mają dostępu do bankowości telefonicznej, mogą skorzystać z internetowej wersji produktu („e-Lokaty Słonecznej”). Jego parametry i wymagania są identyczne z tym zakładanym w placówce i przez telefon.

Ważne! Bank nie ogranicza kwoty, jaką można wpłacić. Trzeba jednak pamiętać, że gwarancje BFG obowiązują tylko do 100 tys. euro (ok. 420 tys. zł).

„Lokata Słoneczna” jest depozytem odnawialnym. Po zakończeniu odnowi się na ten sam okres, ale ze stawką równą stopie referencyjnej NBP, która aktualnie wynosi 1,5 proc.


 <<załóż e-Lokatę Słoneczną na 3,1% bez konta>>

 

 

3,35 proc. – z warunkami i limitem

 

Tym, dla których 3,1 proc. to mało, bank proponuje większe odsetki – 3,35 proc. Jednak wyższy zarobek wiąże się z koniecznością spełnienia trzech warunków:

  1. Założeniem/posiadaniem płatnego ROR-u i utrzymaniem go przez cały okres trwania umowy, czyli sześciu miesięcy.
  2. Przelewaniem wynagrodzenia w wysokości min. 1 tys. zł miesięcznie.
  3. Wydawaniem kartą lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej iKasa 300 zł miesięcznie.

Wymagania nr 2 i 3 trzeba spełnić co najmniej czterokrotnie, czyli przynajmniej w czterech różnych miesiącach w trakcie trwania lokaty.

W tej ulepszonej wersji „Lokaty Słonecznej” istnieje limit wpłat. Wynosi on 50 tys. zł. Obie oferty obowiązują do 31 lipca br.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.