Depozytowa propozycja BOŚ dla uczestników Rodziny 500 plus pod lupą

Darmowy i oprocentowany ROR oraz konto oszczędnościowe z atrakcyjną stawką i wysokim limitem wpłat – to największe korzyści oferty instytucji kierowanej przez Stanisława Kluzę dla rodziców pobierających nowe świadczenie wychowawcze.

[more]

 

Bank Ochrony Środowiska to kolejny podmiot, który przygotował ofertę depozytową z myślą o klientach otrzymujących świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Wcześniej tego typu propozycję przedstawili m.in. PKO BP, Bank Pocztowy (czytaj więcej) i Bank Spółdzielczy w Wołczynie.

 

Masz świadczenie, masz odsetki

EKOkonto bez Kosztów 500+ w BOŚ Banku 

BOŚ proponuje bezwarunkowo darmowy ROR o nazwie EKOkonto bez Kosztów 500+, który jest oprocentowany na 2 proc. w skali roku, przy czym tą stawką objęte są środki nieprzekraczające 3 tys. zł. Standardowo rachunek ten nie jest oprocentowany.

Poza prowadzeniem rachunku bezpłatne są też wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych oraz przelewy internetowe. Karta debetowa to koszt 5 zł miesięcznie, z którego posiadacz jest zwalniany po wydaniu plastikiem 300 zł.

Parametry te nie różnią się więc od zwykłego EKOKonta bez Kosztów. Oznacza to, że całoroczne utrzymywanie salda nieprzekraczającego warunków promocji (3 tys. zł) przyniesie zysk na poziomie 48,6 zł w porównaniu do standardowego ROR-u w tej taryfie.

Uwaga! Warunkiem naliczania odsetek jest otrzymywanie świadczenia bezpośrednio od podmiotu je wypłacającego. Należne środki są dopisywane w terminie do 10. dnia kolejnego miesiąca.

Oferta skierowana jest do nowych i obecnych klientów instytucji zarządzanej przez Stanisława Kluzę. Jeśli jednak posiadamy już inne konto osobiste w BOS-iu i chcielibyśmy zmienić je na EKOKonto bez Kosztów 500+, zapłacimy za tę operację 50 zł.

Uwaga! Z promocji wykluczeni są klienci, którzy korzystali z przynajmniej jednej z dwóch organizowanych ostatnio przez BOŚ ofert specjalnych. Chodzi o „EKOkonto bez Kosztów + Karta z Nagrodą” oraz „EKOkonto bez Kosztów + Bon sportowy”.

 

Odsetki dużo większe od średniej rynkowej

 

Drugim składnikiem oferty specjalnej jest konto oszczędnościowe EKOprofit ze stawką 3,25 proc. w skali roku. Obowiązuje ona przez pięć miesięcy od otwarcia rachunku i obejmuje saldo do 50 tys. zł. Później stawka spada do 1-2 proc.

EKOprofit to jeden z najwyższej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych (zobacz ranking). Obecna średnia rynkowa to 1,48 proc. Przy założeniu, że będzie na nim trzymać 10 tys. zł, zarobimy na tym w okresie promocji (pięć miesięcy) prawie 111 zł, zamiast 34-68 zł.

Żeby jednak otrzymać tak wysokie odsetki, poza kontem osobistym w BOŚ trzeba posiadać aktywną kartę debetową. Trzecim wymogiem jest otrzymywanie świadczenia bezpośrednio od instytucji wypłacającej. Standardowo bank wymaga wpływu na poziomie min. 1 tys. zł.

Klient może tylko raz w miesiącu wypłacić pieniądze z konta oszczędnościowego. Każdy następny przelew będzie go kosztować 5 zł.

 


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.