Sprawdzamy promocję „Konto podwójnie zarabiające” mBanku

opłaty za konto IKE w mBanku i eKonto do usług

Półroczny zwrot 2 proc. wydatków opłaconych kartą oraz oprocentowany przez siedem miesięcy na 3 proc. ROR – to mogą zyskać nowi klienci otwierający konto w mBanku. Jednak promocja ma swoje warunki i ograniczenia.

To druga edycja promocji mBanku, który w ten sposób zachęca nowych klientów do założenia w nim ROR-u. Na razie całkiem nieźle mu to wychodzi.
Licząc razem z Orange Finanse, które mBank tworzy wraz pomarańczowym telekomem, firma kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego jest liderem pod względem nowo otwieranych rachunków osobistych, a bez „telebanku” plasuje się w pierwszej piątce na rynku.

Warunki otrzymywania money-backu mBanku

Promocja „Konto podwójnie zarabiające” skierowana jest do nowych klientów. Chodzi o osoby, które nie mają ani nie miały konta osobistego (także jako współposiadacze) w mBanku po 1 stycznia 2015 r. W zamian za jego otwarcie i zamówienie karty debetowej, co powinno nastąpić do końca stycznia 2017 r., mogą liczyć na:

money-back w mBanku
  • zwrot 2 proc. wydatków poniesionych w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych i opłaconych kartą lub aplikacją Blik – przez sześć miesięcy, licząc od miesiąca następującego po otwarciu rachunku, przy czym money-back jest limitowany do 50 zł miesięcznie,
  • kapitalizację odsetek na ROR w wysokości 3 proc., ale tylko dla salda do 3 tys. zł – przez siedem miesięcy od otwarcia rachunku.

Bank wypłaci zwolniony z podatku bonus za dany miesiąc po spełnieniu trzech warunków:

  1. Zalogowanie się do aplikacji mobilnej mBanku
  2. Wpływ min. 1 tys. zł w jednej kwocie (regulamin wymaga, by rachunek został zasilony z konta innego niż ROR uczestnika promocji)
  3. Wydaniu kartą min. 250 zł (chodzi o transakcje bezgotówkowe).

Naliczanie odsetek, które podlegają opodatkowaniu podatkiem Belki, odbywa się bezwarunkowo.

<<chcę otworzyć eKonto standard w mBanku>>

Ile kosztuje konto w mBanku?

Uczestnik oferty specjalnej ma do wyboru konta osobiste w dwóch taryfach. Chodzi o eKonto standard i eKonto plus. Oba – przy umiejętnym korzystaniu – mogą być dla klienta darmowe. Szczegółowe koszty przedstawione zostały w tabeli.

konto osobiste w mBanku

W praktyce lepiej wybrać to drugie, które gwarantuje bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie. Rachunek ten kosztuje 5 zł miesięcznie, ale po zasileniu go 1 tys. zł, czyli spełnieniu jednego z warunków promocji, opłata nie jest pobierana. W przypadku eKonta standard posiadacz rachunku ma do dyspozycji tylko maszyny Euronetu, Planet Cash i BZ WBK (łącznie: 11017 urządzeń spośród 22619 istniejących).

Koszt posiadania ROR-u w mBanku

Usługa

eKonto standard

[chcę otworzyć]

eKonto plus

prowadzenie

0 zł

5 zł / 0 zł*

e-przelewy krajowe

0 zł

0 zł

karta

4 zł / 0 zł**

4 zł / 0 zł**

bankomaty

0 zł lub 3%***

0 zł

Źródło: blog Obiektywne Finanse. Stan na 12.11.2016 r.
1 – przy wpływach min. 1 tys. zł
2 – przy pięciu transakcjach bezgotówkowych
3 – darmowe: Euronet, Planet Cash i BZ WBK, czyli prawie połowa działających na rynku; pozostałe krajowe: 3 proc. (min. 5 zł, max 9 zł)

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.