Łatwiejsze zakładanie lokat w Idea Banku

Idea Bank

Osoba chcąca założyć lokatę na nowe środki w Idea Banku, nie musi już samemu wyliczać salda bazowego ani dzwonić w tym celu na infolinię. Już w momencie otwarcia wniosku widzi, jaka kwota objęta jest podwyższonym oprocentowaniem.

Idea Bank należy do tych miejsc, w których opłaca się trzymać oszczędności, jeśli chce się je bezpiecznie pomnażać. Oferta organizacji kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji i do tego jest dość bogata.

Udogodnienie dla zakładających lokatę na nowe środki w Idea Banku

W wachlarzu depozytów terminowych Idea Banku znajdziemy m.in. lokatę na nowe środki. Obecnie jej oprocentowanie wynosi 3,2-3,5 proc. w zależności od długości trwania (3-12 miesięcy).

zlotowki_PLN

To najwyższa stawka spośród dostępnych tam lokat, nie licząc Lokaty Happy (3,5-4 proc.) skierowanej do nowych klientów [jestem zainteresowany]. Tyle samo zarobimy na koncie oszczędnościowym, o ile nie wpłacimy nań więcej niż 20 tys. zł [jestem zainteresowany].

Jej zasady są proste: by cieszyć się wyższymi odsetkami, należy ulokować środki stanowiące nadwyżkę względem salda bazowego z 20. dnia poprzedniego miesiąca. A to wyliczane jest w oparciu o stan: ROR-u, kont oszczędnościowych, lokat, produktów strukturyzowanych i rachunków technicznych.

Dawniej klient sam musiał ustalać to zaangażowanie lub dzwonić w tym celu na infolinię. Lecz od pewnego czasu nie musi tego robić.

Lokata na nowe środki Plus Idea Banku

Idea Bank udostępnił bowiem bardzo praktyczne narzędzie. Pokazuje ono, jakie było saldo 20. dnia poprzedniego miesiąca i jaka kwota objęta jest wyższą stawką. Zatem już w momencie otwarcia wniosku o lokatę w bankowości internetowej klient wie, jaką część oszczędności opłaca mu się ulokować na tym produkcie.

Uwaga! Opisane udogodnienie widoczne jest tylko dla klientów posiadających w Idea Banku konto osobiste. Wkrótce ma być dostępne także w aplikacji mobilnej.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.