Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku już nie tak zyskowne

Konto Proste Zasady getin bank

W najnowszej odsłonie promocji na nowe środki Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku daje zarobić 2 proc. w skali roku, czyli o 1/4 mniej niż dotąd. Jednak na tle średniej rynkowej, która ostatnio mocno poszła w dół, to wciąż atrakcyjna stawka.

W Getin Banku rozpoczęła się VII edycja promocji na nowe środki na koncie oszczędnościowym. Zgodnie z rynkowym trendem, wymuszonym przez niedawne obniżki stóp procentowych przez RPP, organizacja zarządzana przez Artura Klimczaka o 1/4 ścięła bonusowe oprocentowanie.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji na 2%

Teraz Elastyczne Konto Oszczędnościowe, o ile ulokuje się na nim nowe środki (nadwyżkę względem stanu z 29 kwietnia), generuje 2 proc. odsetek w skali roku. Dotychczas można było na nim zarobić 2,7 proc.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Ale to niejedyne zmiany. Z trzech do dwóch miesięcy skrócił się okres naliczania podwyższonego oprocentowania. Ponadto promocyjna stawka obejmuje kwoty do 200 tys. zł. To dwukrotnie mniej niż do tej pory.

Oferta dostępna jest do 7 czerwca. By z niej skorzystać, trzeba mieć konto osobiste w Getin Banku oraz wyrazić i utrzymać zgody marketingowe.

Standardowe odsetki wynoszą 0,5 proc. Jednak na 18 maja instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego zapowiedziała redukcję podstawowego oprocentowania do 0,3 proc.

>>otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 2%<<

Nowi klienci Getin Banku nadal zarobią 3,5%

Getin Bank prowadzi konto oszczędnościowe bezpłatnie. Zezwala też na swobodne pobieranie środków z rachunku (darmowe przelewy bez limitu operacji). Konkurencja dopuszcza z reguły jeden bezpłatny transfer w miesiącu.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Mimo obniżki kuponu Elastyczne Konto Oszczędnościowe wciąż pozostaje atrakcyjne na tle rynkowej średniej. Ta wskutek marcowej i kwietniowej decyzji Rady Polityki Pieniężnej poszła mocno w dół. Wedle danych NBP z marca wynosiła 0,45 proc. Teraz zapewne jest jeszcze niższa.

W dodatku nowi klienci mogą połączyć promocję na nowe środki z ofertą na 3,5 proc., w ramach której Getin Bank gwarantuje utrzymanie stawki przez 12 miesięcy! W tym przypadku konieczne jest zapewnienie comiesięcznych wpływów na ROR w wysokości 1 tys. zł.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3,5%<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.