Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży a tańsze wakacje

Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży
fot. unsplash.com

Istnieje wiele sposobów na to, by zredukować koszty wyjazdu na urlop. Należy do nich ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Dzięki niemu wielu rezerwacji dokonamy z wyprzedzeniem bez stresu, że w razie losowego zdarzenia przepadną nam pieniądze.

Materiał zewnętrzny

Regularne podróżowanie to marzenie wielu osób. Jednak wysoka inflacja sprawia, że planowanie długo wyczekiwanych wakacji może być trudne. Wzrost cen paliwa, hoteli i jedzenia może sprawić, że wypoczynek przerośnie nasze możliwości finansowe.

Ale nie warto się poddawać! Z odpowiednim podejściem oraz przygotowaniem można zrealizować swoje marzenie. Sprawdź jak to zrobić, na co zwrócić uwagę i co wspólnego ma z tym ubezpieczenie od rezygnacji z podróży.

Oszczędności na wczesnym planowanie wyjazdu

Jeśli chcesz zaoszczędzić na tegorocznych wakacjach, powinieneś zarezerwować lot i hotel z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu uzyskasz najlepsze oferty.

płatność kartą za zakupy w internecie to umożliwia bankowość w Polsce

Oznacza to również ustalenie budżetu wyprawy na wczesnym etapie jej planowania. W ten sposób sprawdzisz dostępne opcje oraz ich dopasowanie do swoich potrzeb.

Jednak nie powinieneś liczyć na szeroki wybór ofert last minute. W ostatnich latach naprawdę dobre okazje błyskawicznie znikały. Zwlekając z decyzją, można się niemiło rozczarować.

Przydatne ubezpieczenie od rezygnacji z podróży

Sęk w tym, że wiele osób obawia się kupować bilety na wakacje czy rezerwować hotel z dużym wyprzedzeniem. Zawsze może się wydarzyć jakiś wypadek losowy, który pokrzyżuje plany wyjazdu.

Jednak można pogodzić jedno z drugim. Jak? Zawierając ubezpieczenie od rezygnacji z podróży (więcej o nim na: https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/koszty-rezygnacji-z-podrozy/).To proste i praktyczne rozwiązanie, które gwarantuje zwrot kosztów, jeśli trzeba będzie odwołać wyjazd.

Taka polisa eliminuje ryzyko utraty pieniędzy. W razie zdarzenia losowego można przełożyć urlop na inny termin. Z tym że przed zakupem takiego ubezpieczenia należy się dobrze zapoznać z warunkami anulowania podróży i powodami rezygnacji uwzględnionymi w umowie.

Tańsze wyjazdy poza sezonem

Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas urlopu jest unikanie sezonu turystycznego. W szczycie okresu wakacyjnego ceny są zwykle wyższe. Dlatego warto wybrać się w upatrzone miejsce w innym czasie. Czyli jakim?

ubezpieczenie narciarskie na wyjazd zagraniczny
fot. Josef Pichler / Pixabay

Czerwiec i wrzesień to miesiące, w których w wielu popularnych turystycznie krajach warunki pogodowe są znakomite, a stawki – niższe. Zwłaszcza przy wyjeździe przed sezonem sprawdzi się ubezpieczenie od rezygnacji z podróży.

Warto również wybierać nieco tańsze hotele. Przecież tak naprawdę często spędzamy w nich niewiele czasu. Można też szukać okazji w prywatnych mieszkaniach czy hostelach.

Bezpłatne atrakcje

Za wyjątkowe wspomnienia, cudowne widoki i nowe doświadczenia nie zawsze trzeba płacić. Oczywiście, można wydać pieniądze np. na długo wyczekiwaną jednodniową wycieczkę do wymarzonego miejsca.

Jednak warto też dodać kilka darmowych zajęć i atrakcji, aby utrzymać budżet podróży w ryzach. Mowa np. o zwiedzaniu muzeów, parków, urokliwych miejsc.

Transport zbiorowy zamiast taksówki

Jeśli podróżujesz do dużego miasta, pamiętaj o komunikacji publicznej. Za metro, autobus czy tramwaj zapłacisz mniej niż za taksówkę. Do wielu miejsc zakwaterowania dojedziesz właśnie transportem zbiorowym.

leasing autobusów w 2022 mocno wzrósł
fot. ObiektywneFinanse.pl

Przy okazji zobaczysz docelowe miejsce z innej, równie ciekawej, perspektywy. Być może doświadczysz też chwil, które będziesz wspominać latami.

Dla niektórych osób korzystanie z tych opcji podczas wyjazdu jest korzystniejsze finansowo niż wypożyczenie samochodu. Dobrym pomysłem na poruszanie się po danej lokalizacji i zwiedzanie mogą być również rowery.


ERGO Reiseversicherung AG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.