Bank Smart ledwo wystartował, a już zmienia zasady

Bank Smart to poprzednik Nest Banku

Bank Smart wprowadza limit na koncie oszczędnościowym. Nowi klienci zarobią 4 proc., ale tylko do kwoty 50 tys. zł. Nadwyżka będzie oprocentowana już tylko na 3 proc. – Nie jesteśmy bankiem dla milionerów – tłumaczy szef Banku Smart.

Bank Smart oficjalnie zaczął działać w drugim tygodniu czerwca. Z miejsca zaproponował podstawowe usługi bankowe w bardzo atrakcyjnych warunkach.

Za prowadzenie konta, posiadanie karty debetowej, przelewy (w tym do ZUS i US) oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów nie pobiera opłat (za te ostatnie tylko do końca roku, później tylko trzy pierwsze pobrania gotówki będą darmowe).

Bank Smart ma zbyt wielu dużych klientów?

Bank Smart zaoferował także najlepsze na rynku konto oszczędnościowe: 4 proc. w skali roku bez limitu salda. Jednak teraz zmienia tę ostatnią zasadę. Wejdzie ona w życie jutro, tj. 9 lipca br.

Bank Smart

Wszystkie rachunki otwarte po 8 lipca mają już ograniczenie w postaci dopuszczalnej sumy. Wynosi ona 50 tys. zł. Depozyty do tej kwoty nadal są oprocentowane na 4 proc., natomiast nadwyżka – na 3 proc.

Zmiana nie dotyczy klientów, którzy związali się z bankiem przed 8 lipca. Oni wciąż mogą lokować środki w dowolnej wysokości na 4 proc.

Skąd to posunięcie? – Nie jesteśmy bankiem dla milionerów. Nie mamy, tak jak inne banki, specjalnej oferty dla majętnych klientów – mówi Piotr Gawron, szef Banku Smart.

A tak konkretnie? Można jedynie spekulować, że zainteresowanie ofertą nowo powstałego podmiotu przerosło oczekiwania i możliwości jego zarządców. Niewykluczone, że zamożne czy lepiej sytuowane osoby, które pragną pewnych zysków, zaczęły gromadnie przenosić swój kapitał do Banku Smart.

Konto oszczędnościowe Banku Smart nadal najlepsze

Mimo wprowadzenia limitu salda, konto oszczędnościowe mobilnej odnogi FM Banku PBP pozostaje najlepsze na rynku.

4 procent na koncie oszczędnościowym Citi Handlowego

Niemal identyczne zasady obowiązują w Banku Millennium. Też płaci on 4 proc. dla kwoty do 50 tys. zł, ale tylko za nowe środki i tylko posiadaczom wybranego ROR-u. Poza tym portugalski podmiot pobiera większą prowizję (7,5 wobec 5 zł) za drugi i kolejny transfer z rachunku oszczędnościowego na konto osobiste. Z drugiej strony daje trzymiesięczną gwarancję utrzymania stawki. W Banku Smart taki bonus nie występuje.

Na osłodę instytucja kontrolowana przez Abris Capital Partners zniosła prowizje za przelewy do ZUS i urzędu skarbowego dokonywane z konta osobistego dla klientów indywidualnych. Dotychczas operacje te były obciążone 5-zł opłatą.


Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.