BGŻ Optima ścina oprocentowanie i je przywraca

Po wielu miesiącach internetowe ramię BGŻ-tu kończy promocję na swoim koncie oszczędnościowym. Zamiast 3,5 proc. bank będzie wypłacać 2,5 proc. odsetek i nie będzie już nagradzać klientów za wpłatę nowych środków.

[more]

 

Bank poinformował, że od jutra (26 sierpnia) oprocentowanie na prowadzonym przez niego koncie oszczędnościowym spadnie do standardowych 2,5 proc. przy saldzie do 150 tys. zł i 3 proc. przy kwocie przekraczającej 150 tys. zł. Zastrzegł również, że ta druga stawka obowiązywać będzie do 8 września br. Później za wszystkie oszczędności internetowa odnoga BGŻ zaoferuje 2,5 proc.

 

(na krótko) Poza czołówką

 

Tym samym instytucja kierowana przez Piotra Grzybczaka po raz pierwszy od swojego powstania w listopadzie 2012 r. wypadła z szerokiej czołówki najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych.BGŻ Optima

BGŻ Optima nie poszedł śladami Banku Millennium, który w połowie sierpnia wydłużył termin obowiązywania swojej oferty specjalnej (4 proc. za nowe środki dla posiadaczy specjalnego ROR-u). Z drugiej strony jego decyzja wpisuje się w panujący obecnie klimat.

W związku z niekorzystnym otoczeniem (panująca od dłuższego czasu niska inflacja, zanotowana w lipcu deflacja, hamujący wzrost gospodarczy, kłopoty gospodarcze Eurolandu, rosyjskie embargo) rynek zaczął wywierać na Radę Polityki Pieniężnej presję w kierunku cięcia stóp procentowych. Ciało to ma się zebrać 2-3 września.

Przypomnijmy, że obecna stopa referencyjna wynosi 2,5 proc. To najniższy poziom w dziejach III RP. Po raz ostatni jej wartość zmieniono w lipcu 2013 r. Średnie oprocentowanie depozytów spada natomiast od jesieni 2012 r. To wtedy zaczął się trwający do ubiegłorocznych wakacji cykl obniżek stóp.

Edytowany 25.08

Kilka godzin później bank postanowił przywrócić promocję. Czyli nadal płaci 3,5 proc. za nowe środki (max 100 tys. zł; saldo początkowe to dzień 25 sierpnia). Oferta obowiązuje do 25 listopada. BGŻ Optima pozostaje więc w czołówce najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych. 

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.