Kolejny bank redukuje oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

BGŻ Optima to już czwarty w ostatnim czasie podmiot z rynkowej czołówki, który obniżył wysokość odsetek. W dodatku zmniejszył też maksymalne saldo objęte bonusową stawką. Więcej niż 3 proc. można otrzymać już tylko w czterech instytucjach.

[more]

 

Październikowa obniżka stóp procentowych przez RPP wciąż zbiera swoje żniwo. W ślad za oprocentowaniem kredytów idą też odsetki na kontach oszczędnościowych, co już jakiś czas temu znalazło odzwierciedlenie w naszym rankingu. Teraz do BNP Paribas, Alior Banku i Banku Millennium dołączył BGŻ Optima.

 

Niebawem kolejne cięcie

 

W tym ostatnim skończyła się właśnie promocja, w ramach której bank wypłacał 3,5 proc. za nowe środki. Teraz bonusowe oprocentowanie wynosi 3 proc. iKonto Oszczędnościowe BGŻ Optima oczywiście odnosi się do nowych środków, czyli nadwyżki ponad saldo początkowe z 25 listopada. Na takim poziomie utrzyma się do 26 stycznia 2015 r.

Cięcia dotyczą też maksymalnej kwoty objętej podwyższonymi odsetkami. Na lepszych warunkach można ulokować już nie 1 mln zł, jak to było do 25 listopada, lecz co najwyżej 100 tys. zł.

Standardowa stawka obejmująca środki, które nie spełniają kryterium nowości, wynosi 2,5 proc. Ale uwaga! Już 10 grudnia zostanie ona zredukowana do 1,5 proc.

Wygląda więc na to, że odsetki na poziomie 3 proc. stają się standardem, jeśli chodzi o rynkową czołówkę. Rachunek z taką stawką oferuje już 10 banków, przy czym część z nich niedawno płaciła więcej. Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym znajdziemy tylko w czterech instytucjach: Banku Smart i Orange Finanse (po 4 proc.) oraz Getin Online/Open Online (platformach Getin Banku) i na BossaBank [platformie Banku Ochrony Środowiska, po 3,5 proc.)].

 

Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.