ING Bank Śląski pozostaje najbardziej pożądanym pracodawcą w swojej branży

Instytucja zarządzana przez Małgorzatę Kołakowską drugi raz z rzędu otrzymała najwięcej wskazań osób z sektora finansowego w badaniu firmy rekrutacyjnej Antal International. Bank z lwem w logo wyprzedził PZU i PKO BP.

[more]

 

Spółka-córka międzynarodowej Grupy INGuzyskała 7,8 proc. głosów (rok temu – 8,6 proc.). Tym samym ING Bank Śląski znalazł się w czołówce najbardziej pożądanych pracodawców branży finansowej po raz czwarty w pięcioletniejNajbardziej pożądany pracodawca finansowy 2014 historii badania.

Więcej razy klasyfikowano jedynie BRE Bank, który w tej edycji pojawił się już jako mBank (w ubiegłym roku nastąpiła unifikacja marek grupy kontrolowanej przez Commerzbank) i zajął piąte miejsce. BRE to zwycięzca ankiety z lat 2010-2011 oraz wicelider z 2012 r.

Po dwóch latach do grona najczęściej typowanych powróciły PZU (drugie miejsce) i Alior Bank (czwarte). Wypadł z niego BNP Paribas, natomiast Credit Suisse – głosami respondentów – został przesunięty do kategorii „centra usług wspólnych i outsourcing”.

 

Brak dominatora

 

Bankowość i ubezpieczenia to najbardziej wyrównana kategoria z dziewięciu uwzględnionych w ankiecie. Różnice między uwzględnionymi firmami okazały się w niej najmniejsze. Także zwycięzca nie wybił się zdecydowanie ponad resztę stawki.

Przykładowo w branży budowlanej Skanska zebrała 26,8 proc. głosów, a następny Budimex – 8,1 proc. W konsultingu najlepszy okazał się PwC – 29,5 proc. wskazań, a drugie EY – 21,4 proc. W IT rządziło Google – 34,8 proc., podczas gdy kolejny IBM dostał 7,6 proc. głosów.

Jednak najbardziej upragnione miejsce pracy to IKEA. Szwedzkie przedsiębiorstwo w kategorii handel detaliczny i e-commerce uzyskało 49,8 proc. typów, a drugie w tej grupie Allegro – 11 proc.

– Zbliżone wyniki w branży finansowej jasno odzwierciedlają rynek, na którym działa kilkudziesięciu znaczących pracodawców. Mamy potentatów pod względem wyników finansowych czy wielkości, ale nie są to jedyne i najbardziej istotne czynniki, dla których kandydaci decydują się na pracę. Liczą się też: styl zarządzania, kultura organizacyjna czy też innowacyjność. Na tych polach nie ma zdecydowanych liderów – różne firmy generują różne warunki pracy, dzięki czemu kandydaci mają szeroki wybór i z niego korzystają – tłumaczy Sylwia Klimek z polskiego oddziału Antal International.

 

Najbardziej pożądany pracodawca w branży finansowej

l.p.

firma

% głosów

1.

ING Bank Śląski

7,8

2.

PZU

6,8

3.

PKO BP

5,6

4.

Alior Bank

5,1

5.

mBank

4,5

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych z raportu Antal International

 

 

Badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” przeprowadzono od października do grudnia 2014 r. metodą wywiadów telefonicznych i internetowych na anonimowej próbie 3947 osób z dziewięciu branż. Podając swoje typy, respondenci nie wybierali ich z gotowej listy, tylko wskazywali spontanicznie.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.