Prześwietlamy promocję „Jesteś gotowy na 1000 zł?” Credit Agricole

Kontrolowany przez Francuzów bank kusi nowych klientów premią sięgającą 1 tys. zł. Żeby jednak ją otrzymać w maksymalnym wymiarze, najpierw trzeba samemu trochę pieniędzy i… zaoszczędzić.

[more]

 

Kolejny bank stara się przyciągnąć klientów, oferując im premię w zamian za aktywność, czyli otwarcie konta, zasilanie go pensją, opłacanie z niego rachunków i używanie karty. Tym razem na taki krok zdecydował się Credit Agricole, który w odświeżonej promocji wypłaca nowym kontrahentom do 1 tys. zł.

 

Warunki

 

Akcja, która trwa do 31 maja br., skierowana jest do tych osób, które:

 • nie posiadały konta osobistego w Credit Agricole po 31 grudnia 2014 r.
  oraz

 • nie były uczestnikami organizowanych przez niego promocji „Jesteśmy gotowi”, „Jesteśmy gotowi 2” albo „Jesteśmy gotowi – edycja internetowa”.

Co trzeba zrobić, żeby zgarnąć bonus? Złożyć wniosek o konto osobiste (cztery warianty do wyboru) wraz z kartą debetową i rachunkiem oszczędnościowym.

 

<<otwórz konto w Credit Agricole>>

 

Konieczne jest też:

 1. Podanie danych kontaktowych (komórka i mail)

 2. Wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i działania marketingowe banku.

 3. Zasilanie rachunku kwotą 1,5 tys. zł co miesiąc. Źródło dochodów nie ma znaczenia. Może to być np. renta, emerytura, umowa o pracę, działalność gospodarcza, umowa cywilnoprawna.

 

Premia 1000 zł od Credit Agricole 

 

Nagradzane czynności

 

W sumie w ramach trwającej 18 miesięcy promocji można zarobić 1 tys. zł. Bank przyznaje bonus za:

 1. Otwarcie rachunku – 100 zł <<otwórz konto w Credit Agricole>>

 2. Opłacanie rachunków z konta – łącznie do 300 zł, 5 proc. (max 16,67 zł) miesięcznie; uwzględniane są wydatki na: wodę, ścieki, gaz, prąd, abonament telefoniczny (komórka i stacjonarny), abonament telewizyjny (kablówka lub satelita), internet; konieczne jest przedstawienie faktury w oddziale albo zarejestrowanie jej na stronie www.credit-agricole.pl/oszczedzaj-na-rachunkach

 3. Płatności kartą i korzystanie z usługi CA Saver– do 500 zł (27,77 zł miesięcznie) w formie podwojenia środków przekazanych na konto oszczędnościowe Rachunek Oszczędzam poprzez mechanizm CA Saver.
  Usługa CA Saver polega na automatycznym zaokrąglaniu przez bank wartości transakcji kartowej i przekazywaniu kwoty zaokrąglenia na rachunek oszczędnościowy klienta – premia polega na podwajaniu wartości zaokrąglenia,
  Przykład: płacisz 8 zł za obiad, bank zaokrągla wartość transakcji do 10 zł, bo resztę przelewa na Twoje konto oszczędnościowe. W trakcie promocji do tej reszty dodaje połowę jej wartości, czyli 2 + 1 = 3.
  Uwaga! Końcówki będą podwajane tylko w przypadku wykonania kartą transakcji bezgotówkowych na min. 500 zł w danym miesiącu.

 4. Przeniesienie konta – 100 zł (trzeba udać się do placówki i złożyć pełnomocnictwo dot. przeniesienia ROR-u z innego banku, wskazać ten bank i numer posiadanego rachunku, podpisać dyspozycję powiadomienia pracodawcy o nowym numerze konta).

By zdobyć nagrodę w maksymalnej wysokości, musimy spełnić wszystkie warunki oraz utrzymać rachunek wraz z kartą przez półtora roku od przystąpienia do promocji.

To zła wiadomość dla tzw. wyjadaczy wisienek, którzy otwierają rachunek, inkasują bonus i rozwiązują umowę. Konstrukcja akcji „Jesteś gotowy na 1000 zł?” zmusza nas do przeniesienia całych swoich finansów do Credit Agricole, o co właśnie bankowi chodzi.

 

Opłaty

 

Uwaga! Zwróćmy uwagę na opłaty przypisane do poszczególnych kont. Oprócz tego przeznaczonego dla uczniów i studentów wszystkie są płatne, a bank nie zawsze pozwala uniknąć wydatków związanych z prowadzeniem rachunku.


opłaty za konto w Credit AgricolePrzykładowo posiadacz Konta PROSTOoszczędzającego zawsze płaci 4,9 zł tytułem prowadzenia ROR-u. W przypadku Konta PROSTOoszczędzającego Plus jest możliwość uniknięcia prowizji po zasileniu rachunku kwotą 1,5 tys. zł (w razie braku wpływów bank nalicza 9,9 zł), a Konta PROSTOoszczędzającego Premium – 10 tys. zł (w razie braku – 14,9 zł).

Podobnie sprawa ma się z używaniem karty debetowej. Klienci do 27. roku życia muszą wydać nią 1 zł, ponieważ inaczej zostaną obciążeni opłatą w wysokości 2,9 zł. Posiadacze Konta PROSTOoszczędzającego nie mogą uniknąć tej daniny – płacą 3,9 zł. W przypadku Konta PROSTOoszczędzającego Plus trzeba wydać plastikiem 500 zł, w przeciwnym razie straci się 7,9 zł.

Prestiżowi klienci (Konto PROSTOoszczędzające Premium) są standardowo zwolnieni z opłaty za kartę i mogą bez opłat pobierać gotówkę ze wszystkich maszyn na terenie kraju. Ten ostatni przywilej mają też posiadacze Konta PROSTOoszczędzającego Plus. Pozostali za wypłatę z obcego bankomatu zapłacą 5-5,5 zł.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.