BGŻ Optima podnosi limit na Lokacie Bezkarnej

Dotychczas na trzymiesięcznym depozycie, który można zerwać przed terminem bez utraty odsetek, internetowy bank należący do BGŻ BNP Paribas pozwalał ulokować nie więcej niż 20 tys. zł. Teraz maksymalna kwota jest pięć razy większa. Tylko w dwóch miejscach oferują lepsze warunki dla dużych kwot.

[more]

 

BGŻ Optima to marka kojarzona przede wszystkim z oszczędzaniem. Od swojego debiutu w 2011 r. ma atrakcyjną ofertę depozytową.

Znakiem rozpoznawczym internetowego ramienia BGŻ BNP Paribas jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3 proc. (nowe środki z limitem 100 tys. zł). Zaletą tego rachunku jest nie tylko przyzwoity – jak na obecne czasy – kupon, lecz także możliwość otwarcia bez potrzeby otwierania kona osobistego i brak ograniczeń w liczbie przelewów wychodzących.

 

 

Przyzwoity procent

 

Lokata Bezkarna 3,2% w BGŻ Optima z limitem 100 tys. złFlagowym produktem BGŻ Optima jest też Lokata Bezkarna. To trzymiesięczny depozyt dostępny tylko dla nowych klientów.

Jego atrakcyjność wyraża się nie tylko wysokością stawki (ta nie powala, choć w dobie niskich stóp procentowych jest przyzwoita), ale też możliwością zerwania go przed terminem bez utraty naliczonych przez ten czas odsetek. W razie potrzeby można po prostu wycofać pieniądze przed terminem zapadalności, a bank wypłaci nam naliczone do tego momentu odsetki.

Obecnie oprocentowanie Lokaty Bezkarnej wynosi 3,2 proc., choć jeszcze niedawno było to 4 proc., a wcześniej – nawet 5-6 proc. Z drugiej strony BGŻ Optima aż pięciokrotnie podniósł limit wpłat. Teraz wynosi on 100 tys. zł.

 

<<załóż Lokatę Bezkarną>>

 

Dla posiadaczy dużej gotówki

 

Większe sumy na przyzwoity procent można ulokować jedynie w:

  • Lion’s Banku – nawet 350 tys. zł przy stawce 3,5 proc. w ramach trzymiesięcznej Lokaty Welcome bez konta, ale trzeba fatygować się do jednego z oddziałów, których jest tylko kilka na terenie całego kraju; przez internet można założyć depozyt z kuponem 3,25 proc.). Lion’s Bank to marka bankowości prywatnej należąca do Idea Banku. Produkt dla nowych klientów.

    <<załóż Lokatę Welcome 3,5% w oddziale>>
    <<załóż Lokatę Welcome 3,25% przez internet>>

  • Noble Banku – do 200 tys. zł przy stawce 3,5 proc. w ramach dwumiesięcznej Lokaty na otwarcie II, ale trzeba otworzyć też ROR. Noble Bank to marka bankowości prywatnej należąca do Getin Banku. Produkt dla nowych klientów.

    <<załóż Lokatę na otwarcie II>>

  • neoBanku – nawet 1 mln zł przy stawce 3,1 proc. w ramach trzymiesięcznej energoLokaty. Wymagany ROR. neoBank to nazwa handlowa Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Produkt dla nowych klientów.

 

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeśli z nich skorzystasz, otrzymam za to niewielką prowizję. Jeśli cenisz ten blog, możesz się odwdzięczyć.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.