Trzymiesięczna „Lokata Nowe Oszczędności” na 3 i 4 proc. w Eurobanku

Podmiot kontrolowany przez Societe Generale postanowił zadbać o dotychczasowych klientów i zaproponował im kwartalny depozyt z przyzwoitą stawką, który – po spełnieniu warunków – mogą przedłużyć na jeszcze wyższy procent.

[more]

 

Miesiąc temu informowaliśmy, że z początkiem czerwca Eurobank wprowadził trzymiesięczną „Lokatę procentującą” skierowaną do nowych klientów. Można na niej zarobić 4 proc. i – po spełnieniu pewnych wymagań – przedłużyć na kolejny kwartał ze stawką 5 proc.

 

 

Tylko nowe środki, a premia – po przelaniu wynagrodzenia

 

 

Okazuje się, że dotychczasowi klienci mogą skorzystać z podobnego produktu. Chodzi o „Lokatę Nowe Oszczędności”, której oprocentowanie jest trochę gorsze niż tej dla nowych kontrahentów, gdyż wynosi odpowiednio 3 i 4 proc. Jednak w dobie panującej na rynku posuchy spowodowanej niskimi stopami procentowymi jest to dobra propozycja, zwłaszcza że niemal wszystkie wysokooprocentowane lokaty dostępne są tylko dla nowych klientów.

Lokata Nowe Oszczędności na 3 proc. w EurobankuJak sugeruje nazwa, na tę lokatę Eurobanku można wpłacić tylko nowe środki, nie więcej niż 10 tys. zł (wyższa suma będzie mieć 2-proc. kupon). Chodzi o nadwyżkę w stosunku do salda z 20 maja br.

Dokładna kwota, na jaką można otworzyć depozyt, jest różnicą między saldami z dnia założenia lokaty i tym z 20 maja. Jeśli więc dziś wynosi ono 7600 zł, a 20 maja było to 1500 zł, to lokata może opiewać na 6500 zł.

Produkt będzie oprocentowany 3 proc. Po trzech miesiącach odnowi się automatycznie na taki sam okres, ale tylko z wykorzystaniem kapitału, ponieważ wypracowane odsetki trafią na konto osobiste.

Co zrobić, by druga lokata została przedłużona ze stawką 4 proc. (3 proc. dla kwoty z przedziału 10-50 tys. zł)? Trzeba w poprzednim okresie trwania lokaty co miesiąc przelewać na konto w Eurobanku wynagrodzenie: z umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, emerytury bądź renty w wysokości co najmniej 500 zł.

Jeśli przez trzy miesiące trwania pierwszej lokaty wykonamy kartą dziewięć operacji bezgotówkowych na łączną sumę minimum 600 zł, ale nie będziemy przelewać wynagrodzenia, nowy depozyt będzie mieć kupon 3 proc. (2 proc. dla kwot z przedziału 10-50 tys. zł). W każdym innym przypadku – poza dwoma wymienionymi wyżej – nowa lokata odnowi się na zwykłych warunkach (1,3 proc.).

Uwaga! Z lokaty „Nowe Oszczędności” można skorzystać tylko w placówce. Promocja trwa do końca lipca br. Minimalna kwota, jaką można wpłacić, wynosi 200 zł, maksymalna – 50 tys. zł.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.