Bankowość mobilna jako wyższe stadium rozwoju bankowości internetowej

Choć trudno w to uwierzyć, jeszcze niedawno biegało się do banku lub na pocztę, by opłacić rachunki. Wszystko zmieniło się, gdy powstała bankowość internetowa.

[more]

materiał partnera zewnętrznego

 

Dzisiaj nie trzeba nawet ruszać się z domu, by sprawdzić stan konta bankowego czy opłacić rachunki albo faktury. Wystarczy komputer, laptop, smartfon i dostęp do internetu. Mało tego, wiele operacji finansowych na rachunku można przeprowadzić, będąc w podróży czy poza miastem.

 

Czym jest bankowość internetowa?

 

Bankowość internetowa jest jedną z form bankowości elektronicznej. Polega na kontaktowaniu się z bankiem za pośrednictwem internetu.

Poprzez swój system transakcyjny mający postać strony www bank umożliwia klientom przeprowadzanie wielu różnych operacji. Te ostatnie użytkownicy wykonują na swoich rachunkach.

By skorzystać z nowoczesnej formy bankowania, klient musi mieć tylko dostęp do internetu i dowolne urządzenie pozwalające korzystać z sieci oraz przeglądarki stron. Mogą to być komputery stacjonarne, laptopy lub telefony.

Zasadniczą ideą bankowości internetowej jest e-obsługa klienta. Dzięki niej kontrahent staje się częścią skomputeryzowanego systemu bankowego i może korzystać z usług banku – niezależnie od czasu i miejsca swojego pobytu.

 

Płacisz i wypłacasz bez użycia karty

 

Na tym polega też bankowość mobilna, czyli wykonywana z poziomu urządzeń przenośnych: tabletów i smartfonów. Korzystanie z usług banku w ten sposób umożliwiają aplikacje, czyli specjalne programy instalowane na wspomnianych sprzętach.

bankowość mobilnaMobilność stała się wizytówką współczesnych czasów i samej bankowości. Coraz więcej banków wychodzi naprzeciw trendom oraz oczekiwaniom swoich klientów i udostępnia im ten kanał komunikacji.

Dzięki zaawansowanym aplikacjom mobilnym można nie tylko sprawdzić aktualne saldo na rachunku, ale też założyć lokatę, zlecić przelew. Programy te zapewniają także dostęp do atrakcyjnych programów rabatowych, produktów ubezpieczeniowych.

Absolutnie hitową funkcjonalnością bankowych aplikacji mobilnych jest możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu i bezgotówkowego opłacenia należności w sklepie za zakupy. To wszystko odbywa się bez potrzeby używania karty debetowej czy kredytowej.

Wykorzystując mobilny kanał komunikacji, banki wprowadzają coraz nowsze rozwiązania. W efekcie klient ma łatwiejszy kontakt z instytucją finansową oraz lepszy dostęp do jego oferty. Ponadto oszczędza czas i pieniądze.

Należy dodać, że bankowość mobilna jest bezpieczna. Banki stosują skuteczne mechanizmy chroniące przez kradzieżą tożsamość użytkowników, ich dane oraz posiadane środki.

Bankowość mobilna ma więc sporo zalet. Minusem jest oprogramowanie, które nie zawsze pozwala na instalację oprogramowania na danym urządzeniu. Mimo to warto zapewnić sobie wygodny dostęp do środków płatniczych bez konieczności noszenia kart płatniczych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.