Prześwietlamy „Lokatę Wakacyjną” w Expanderze na 4,5 proc.

Znana sieć pośrednictwa finansowego wraz z Meritum Bankiem kuszą miesięcznym depozytem, którego stawka należy do najwyższych na rynku. Produkt z limitem 40 tys. zł dostępny jest bez zakładania konta i specjalnych wymagań. Ma też gwarancje BFG.

[more]

 

Z początkiem lipca Expander i Meritum Bank uruchomili letnią edycję swojego wysokooprocentowanego depozytu. W przeszłości była „Lokata Zimowa”, „Wiosenna”, a że mamy lato, to nowy produkt został nazwany „Lokatą Wakacyjną” (występuje również jako „Lokata Letnia” i lokata „Na lato”).

 

Tylko w oddziale

 

To jednomiesięczny depozyt, na którymmożemy ulokować od 10 do 40 tys. zł, czyli mniej niż wiosną. Na szczęście nie zmieniła się stawka, która wciąż wynosi 4,5 proc. w skali roku.

Lokata Wakacyjna 4,5% bez konta w ExpanderzePod względem wysokości oprocentowania to obecnie druga po Deutsche Banku oferta na rynku. By z niej skorzystać, nie trzeba wiązać się żadnymi dodatkowymi produktami typu konto osobiste, karta płatnicza czy ubezpieczenie.

Jedyne, co musimy zrobić, to umówić się na spotkanie (możesz to zrobić, klikając w ten link, dzięki czemu otrzymam prowizję), ponieważ lokata „Na lato” zakładana jest tylko w placówkach. Na sieć Expander Advisors składa się 85 oddziałów w 62 miastach we wszystkich województwach.

Nie jest to więc propozycja opłacalna dla każdego (w zależności od wpłaconej sumy zysk na rękę waha się od 30,96 do 123,83 zł). Lokatę można założyć np. przy okazji wizyty w większym mieście.

Na spotkaniu podpisujemy zgodę na przetwarzanie danych osobowych i upoważnienie do reprezentowania nas przez pośrednika w relacjach z Meritum Bankiem (to on formalnie jest stroną umowy, dlatego lokata ma gwarancje BFG) oraz innymi podmiotami finansowymi. W końcu Expander to pośrednik, więc niewykluczone że w przyszłości zaproponuje nam jakiś kredyt, na który oczywiście nie musimy się zgadzać.

 

Niby tylko dla nowych, ale…

 

Teoretycznie „Lokata Wakacyjna” przeznaczona jest dla nowych klientów. Chodzi o osoby, które „nigdy nie nabyły produktu finansowego za pośrednictwem Expandera”.

Jednak w internecie opisywane są historie klientów, którym udało się obejść ten wymóg. Na spotkaniach mówiły, że nie pamiętają, bo miały styczność z wieloma pośrednikami. Ponoć doradcy nie weryfikują jakoś dokładnie tego warunku i wierzą na słowo. Warto spróbować, gdyż niczym nie ryzykujemy. Promocja trwa do 21 sierpnia.

Podobno oferując tak wysoko oprocentowaną lokatę, Expander chce przyciągnąć klientów i we wrześniu zaproponować im produkt strukturyzowany. Pośrednik liczy, że część osób, którym po wakacjach skończy się depozyt, uleganie wizji jeszcze większych zysków.

Edytowany 17/07

Zgodnie z zapowiedziami w ofercie Expandera pojawił się produkt strukturyzowany, do którego dołączana jest Lokata na 7 proc. Oczywiście, konstrukcja produktu zakłada, że na depozycie możemy ulokować tylko część pieniędzy.

 

<<umów się na spotkanie i załóż „Lokatę Wakacyjną”>>

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.