Prześwietlamy Konto Wymarzony Cel w Raiffeisen Polbanku

Austriacy proponują rachunek oszczędnościowy, na którym można zarobić nawet 4 proc., czyli najwięcej na rynku. Jednak by zgarnąć takie odsetki, do końca roku nie możemy wypłacić odłożonych środków.

[more]

 

Rachunek, który w ofercie banku pojawi się 7 września, mogą otworzyć nowi i obecni klienci. Warunkiem jest posiadanie dowolnego ROR-u. Osoby, które jeszcze nie korzystają z usług Raiffeisen Polbanku, mogą złożyć np. z bezwarunkowo darmowe Wymarzone Konto Osobiste (i – żeby uniknąć późniejszych kosztów 3 zł miesięcznie – zdecydować się na naklejkę zbliżeniową za jednorazową opłatą 15 zł).

 Konto Wymarzony Cel w Raiffeisen Polbanku

Jak i kiedy założyć?

 

By już dziś zarezerwować sobie prawo otwarcia Konta Wymarzony Cel, trzeba wypełnić ankietę. Następnie kliknąć w link, jaki otrzyma się na podany adres mailowy, i potwierdzić udział w promocji.

Uwaga! Wiadomość może przyjść nie z Raiffeisen Polbanku, tylko programu obsługującego wysyłkę maili. Warto więc sprawdzić folder ze spamem, bo tam lubią trafiać takie przesyłki.

Umowę będzie można zawrzeć między 7 i 30 września (także poprzez przelew weryfikacyjny). Instytucja kierowana przez Piotra Czarneckiego zastrzega jednak, że może przedłużyć promocję.

Edytowany 10/09

Obecnie bank zakłada konta na standardowych zasadach, czyli ze stawką powiązaną ze stopą referencyjną NBP, z możliwością zwiększenia o 0,5 pp. w przypadku niewypłacenia środków w danym miesiącu.

 

Warunki podbicia oprocentowania

 

Standardowe oprocentowanie Konta Wymarzony Cel odpowiada stopie referencyjnej NBP, czyli aktualnie 1,5 proc. w skali roku. Po spełnieniu dwóch warunków stawka wzrośnie do 4 proc., z tym że bonusowe odsetki zostaną wypłacone dopiero 15 stycznia przyszłego roku.

By je otrzymać, należy:

  1. Co miesiąc zasilać rachunek dowolną kwotą, minimum 1 zł
    Dzięki temu wysokość odsetek wzrośnie do 2 proc.
  2. Nie wypłacać zgromadzonych środków do końca 2015 r.
    To sprawi, że stawka podwoi się, czyli – wedle obecnych realiów – wzrośnie do 4 proc.
    Pamiętajmy, że ewentualna zmiana stóp procentowych przez RPP pociągnie za sobą zmianę (spadek/wzrost) oprocentowania na Koncie Wymarzony Cel. Analitycy są jednak zgodni, że nastąpi do najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

Oczywistym jest też warunek posiadania konta do 15 stycznia 2016 r. Premia zostanie bowiem zaksięgowana na tym rachunku.

Co prawda można posiadać kilka promocyjnych kont, jednak bonus zostanie naliczony tylko na tym, które będzie mieć najwyższe saldo w okresie od otwarcia do 31 grudnia.

Nie ma jednak potrzeby otwierania wielu rachunków, ponieważ bank nie limituje środków, jakie można wpłacić na Konto Wymarzony Cel. To bardzo istotna informacja, ponieważ wszystkie banki z czołówki naszego rankingu kont oszczędnościowych pozwalają odłożyć na wyższy procent max 100 tys. zł, a większość – tylko 10 tys. zł.

Nowy produkt Raiffeisen Polbanku przypomina więc lokatę, bo wypłata oszczędności przed określonym terminem (tutaj: 1 stycznia 2016) spowoduje utratę dodatkowych odsetek (tych powyżej 2 proc.). Nie warto więc wrzucać tam środków, które mogą nam być potrzebne w razie nieprzewidzianego zdarzenia.

Zwróćmy też uwagę na opłatę za przelewy z konta. Tylko pierwszy w miesiącu jest darmowy, a każdy kolejny kosztuje 20 zł.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.