Najtańsze konta osobiste dla studenta

Tylko jeden bank proponuje młodym klientom bezwarunkowo darmowy rachunek z podstawowymi usługami. W kilkunastu instytucjach żacy nie zapłacą za ROR, ale muszą aktywnie używać karty debetowej, by uniknąć opłat za jej obsługę.

[more]

 

Życie bez konta i karty jest możliwe, ale wiąże się z pewnymi ograniczeniami i uciążliwościami. Dotyczy to również studentów – zwłaszcza tych uczących się poza domem rodzinnym.

Posiadanie rachunku w banku ułatwia codzienne funkcjonowanie, czyni życie bardziej wygodnym. Jednocześnie nikt nie lubi płacić za podstawowe usługi bankowe, które w obecnych czasach mogą pochłonąć co najmniej kilkadziesiąt złotych rocznie. W przypadku żaków, którzy osiągają raczej nieregularne i niezbyt wysokie dochody, brak opłat za prowadzenie konta i obsługę karty ma szczególne znaczenie.

 

Bezwarunkowo darmowe

 

Sprawdziliśmy, czy istnieje jeszcze darmowe konto studenckie. Pod uwagęSmart Konto na Wypasie wzięliśmy jedynie te banki, które bez żadnych warunków oferują bezpłatnie: prowadzenie rachunku, wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych, przelewy internetowe i kartę debetową.

Okazuje się, że przy takich założeniach bezwzględnie bezpłatny ROR student znajdzie tylko w Banku SMART. Dodatkowo teraz instytucja zarządzana przez Sławomira Lachowskiego dorzuca nowym klientom, którzy nie ukończyli 26 lat, bon o wartości 40 zł na pizzę (oferta Konto Konto na Wypasie).

 

<<chcę otworzyć darmowe Smart Konto na Wypasie i zgarnąć bon 40 zł na pizzę>>

 

Jeśli młoda osoba dopiero zaczyna naukę w szkole wyższej lub pomaturalnej, może również zainteresować się ofertą BZ WBK i jego Kontem

Posiadacze tych dwóch ROR-ów nie muszą zawracać sobie głowy żadnymi ograniczeniami i pamiętać o spełnieniu jakichkolwiek wymagań – wszystko otrzymują za darmo.

 

ROR za 0 zł, ale uwaga na kartę

 

Niektóre banki prowadzą studenckie/młodzieżowe ROR-y bez opłat, a także Warunki zwalniające z opłat za obsługę karty debetowejpozwalają bez prowizji wykonywać przelewy i podejmować gotówkę z obcych bankomatów, ale wymaga używania karty, czyli dokonywania nią płatności bezgotówkowych. W przeciwnym razie pobierają za jej obsługę (i za ewentualne pobieranie gotówki z obcych maszyn) opłaty. W tej grupie są:

  • Bank Millennium (1 operacja bezgotówkowa kartą) – Konto 360° Student <<otwórz>>
  • Bank Pekao (4 operacje) – Eurokonto Intro
  • BPH (4 operacje) – Lubię to! Konto <<otwórz>>
  • Orange Finanse (5 operacji, chyba że nie wypłaciło się w danym miesiącu ani razu gotówki z bankomatu – wówczas nie trzeba spełniać tego warunku) – Konto Osobiste <<otwórz>>,
  • PKO BP (5 operacji) – Konto dla Młodych,
  • mBank (wydatki bezgotówkowe kartą na min. 100 zł/mc) – eKonto dla młodych <<otwórz>>
  • T-Mobile Usługi Bankowe (wydatki min. 200 zł/mc) – T-Mobile konto <<otwórz>>
  • ING Bank Śląski (wydatki min. 200-300 zł/mc w zależności od rodzaju karty) – Konto z Lwem Directotwórz>>
  • BOŚ (wydatki min. 300 zł/mc) – EKOkonto bez Kosztów
  • Deutsche Bank (wydatki min.700 zł/mc) – dbNET.

 

W Getin Banku osoby do 28. roku życia mogą otworzyć rachunek Getin Up Free. Jego prowadzenie jest darmowe. Przelewy i karta też nic nie kosztują. Problem jest tylko z obcymi bankomatami. Bezpłatne wypłaty przysługują jedynie z maszyn Euronet i Planet Cash (łącznie to 5,5 tys. urządzeń).

Dodatkowo instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego kusi 10-proc. zniżką do Cinema City i wypłacanym przez dziewięć miesięcy 3-proc. dodatkiem do stypendium (ale trzeba wtedy generować wydatki kartą – min. 100 zł/mc).

<<otwórz konto Getin Up Free>>

 

W przypadku VW Banku trzeba uważać na wypłaty z bankomatów. Podmiot kierowany przez Mikołaja Woźniaka nie naliczy 1,5-zł prowizji od takich transakcji, jeśli pobierzemy 400 zł i więcej, przy czym liczba takich operacji jest nieograniczona.

<<otwórz konto e-direct Plan Standard>>

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.