Lokata na 4% w Alior Banku z bonusem 55 zł od Comperii pod lupą

Za założenie depozytu na wysoki procent i otwarcie darmowego konta w znanym banku właściciel porównywarki finansowej dorzuci kilkudziesięciozłotową premię. Sprawdzamy, czy to się opłaca.

[more]

 

W sytuacji gdy główna stopa procentowa wynosi 1,5 proc., a średnie oprocentowanie lokat jest mniej więcej na tym samym poziomie, depozyt ze stawką 4 proc. wydaje się bardzo dobrą propozycją. Niestety, takie lokaty można policzyć na palcach jednej ręki, a niekiedy trzeba jeszcze spełnić dodatkowe warunki, by móc skorzystać z takiej oferty.

55 zł za założenie konta i otwarcie lokaty w Alior Banku 

Trzy warunki

 

Tak właśnie jest z lokatą na 4 proc. w Alior Banku. Prawo do jej założenia przysługuje tym, którzy jednocześnie otworzą darmowe Konto Internetowe (zwane też ZEROzłotowym).

Teraz jest dodatkowy powód, by to zrobić. Firma Comperia (właściciel popularnej porównywarki finansowej) w ramach promocji „Comperia Bonus 5” dorzuca 55 zł. Co trzeba zrobić, by zgarnąć premię?

 1. Do 14 grudnia zarejestrować się na stronie promocji.
 2. Do 15 grudnia kliknąć w link otrzymany mailem od organizatora i wypełnić wniosek o konto z kartą.
 3. Do 31 grudnia:
 • w ramach złożonego wniosku otworzyć Konto Internetowe i zamówić do niego kartę,
 • założyć lokatę na minimum 1 tys. zł,
 • wykonać przynajmniej jedną operację bezgotówkową na dowolną kwotę kartą dołączoną do rachunku.

Bonus zostanie wypłacony na nowo otwarty ROR do 31 stycznia 2016 r. Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego i podatku Belki.

Lokatę zakłada się z poziomu bankowości internetowej. Klient ma na to 30 dni od momentu otwarcia konta.

Uwaga! Czas trwania depozytu wynosi dwa miesiące. Maksymalnie można wpłacić 10 tys. zł. Odsetki w wysokości 4 proc. w skali roku zostaną naliczone pod warunkiem utrzymania aktywnego rachunku do dnia zapadalności lokaty. W przeciwnym razie oprocentowanie spadnie do 1 proc. (podczas zakładania lokaty w systemie widnieje informacja, że oprocentowanie wynosi 1 proc. – po spełnieniu warunków wzrośnie ono do 4 proc. wraz z wyrównaniem naliczonych odsetek).

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów. Chodzi o osoby, które:

 • nie posiadały ROR-u w Alior Banku ani T-Mobile Usługach Bankowych po 1 stycznia br.
 • nie posiadały ROR-u w Meritum Banku po 29 czerwca br.

Ograniczenie to nie obejmuje rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku, jednak konto walutowe – już tak.

Dodatkowo Comperia organizuje konkurs, w którym do wygrania są cztery smartfony Samsung Galaxy S6 i 55 zegarków Sony SV2. By zdobyć jedną z nagród, trzeba do 6 grudnia w maksymalnie 1000 znakach opisać, jak powinna wyglądać wyższa kultura bankowości. Zwycięzców wybierze trzyosobowa komisja.

 

Uwaga na kartę i bankomaty

 

Ile zatem można zarobić na czysto? Zakładając, że wpłacimy całą dozwoloną sumę (10 tys. zł), skasujemy ok. 54 zł odsetek. Razem z nagrodą pieniężną od właściciela porównywarki daje to 109 zł.

A koszty? Prześwietlmy opłaty związane z Kontem ZEROzłotowym:

 • prowadzenie: 0 zł – bez żadnych wymagań,
 • przelewy internetowe (krajowe i europejskie): 0 zł,
 • wypłaty w oddziałach: 0 zł,
 • karta debetowa: 0 zł, ale tylko do 1 marca 2016 r. – później trzeba nią generować obroty bezgotówkowe na min. 100 zł miesięcznie, by uniknąć 4-zł prowizji (poza promocją bank zwalnia z opłaty za plastik tylko do końca br.),
 • bankomaty: 0/3 zł za każdą wypłatę (darmowe są tylko maszyny własne Aliora oraz sieci Euronet i Planet Cash – razem ok. 7500 urządzeń).

Można więc bez obaw skorzystać z oferty. W razie niekorzystania z konta i karty do końca lutego żadne opłaty nie będą się naliczać. Ewentualnie po otrzymaniu nagrody i zakończeniu lokaty można wypowiedzieć umowę i zwrócić plastik albo całkowicie zamknąć rachunek.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.