Rozkminiamy nowe zasady na koncie oszczędnościowym w BOŚ

Sztandarowa oferta depozytowa podmiotu kontrolowanego przez NFOŚiGW nieco straciła na atrakcyjności i stała się bardzo zagmatwana. Obecna promocja pozwala zarobić maksymalnie 3,25 proc., a mogą z niej skorzystać nowi klienci oraz ci ze starych, którzy dotąd byli nieaktywni.

[more]

 

W ostatni piątek (13 listopada) BOŚ wycofał ze sprzedaży konto oszczędnościowe Więcej za Mniej, na którym po spełnieniu określonych wymagań można było zarobić 4 proc. (przy saldzie do 10 tys. zł). Jednocześnie podmiot zarządzany przez Dariusza Daniluka wprowadził nową promocję i objął nią rachunek o nazwie EKOprofit.

konto oszczędnościowe EKOprofit w BOŚ 

Stawka gwarantowana przez pięć miesięcy

 

Teraz maksymalne oprocentowanie wynosi 3,25 proc. i obowiązuje przez pięć miesięcy od przystąpienia do promocji dla kwot nieprzekraczających 50 tys. zł.

Ale uwaga! Podwyższona stawka przysługuje tylko tym, którzy na dzień 31 października br. nie byli posiadaczami konta Więcej za mniej ani EKOprofit lub otworzyli je przed 1 stycznia br., ale z niego nie korzystali (nie wpłacali, nie wypłacali, a saldo na tym rachunku w okresie 1 stycznia-31 października br. nie przekraczało 1 tys. zł).

Ponadto trzeba spełnić trzy warunki:

  1. Założyć/posiadać w BOS-iu konto osobiste
  2. Posiadać podpiętą do niego aktywną kartę debetową
  3. Zasilać ROR min. 1 tys. zł miesięcznie.

W przeciwnym razie oprocentowanie spadnie do 2,75 proc., ale po zakończeniu promocji (po pięciu miesiącach od przystąpienia) bank wyrówna je do 3 proc. i doliczy różnicę. Dlaczego? O tym niżej.

 

Coś dla starych klientów

 

W ramach tej samej oferty specjalnej, bez dodatkowych warunków, instytucja kontrolowana przez NFOŚiGW podwyższa wszystkim kontrahentom – także tym, którzy nie łapią się na 3,25 proc. – standardowe oprocentowanie o 0,75-1 pkt proc. Obejmuje ono zarówno kwoty do, jak i powyżej 100 tys. zł.

konto oszczędnościowe EKOprofit w BOŚ na 3,25%Zważmy na to, że standardowy próg salda na EKOprofit to 0,5 mln zł (środki do tej wysokości mają kupon 2 proc., a nadwyżka – 2,25). Z tego można wywnioskować, że bonusowe oprocentowanie dotyczy środków do 0,5 mln zł.

Niestety, w przypadku starych klientów bank nie daje gwarancji utrzymana stawki. Oznacza to, że za kilka tygodni wysokość przysługujących im promocyjnych odsetek może zostać obniżona.

Warto wspomnieć, że posiadaczowi rachunku EKOprofit w każdym miesiącu przysługuje jeden bezpłatny przelew z tego konta. Każdy następny jest obciążany 5-zł prowizją.

Uff, chyba bardziej nie dało się tego pogmatwać. Sens zmian w ofercie BOS-ia jest taki, że teraz na jego koncie oszczędnościowym można zarobić maksymalnie 3,25 proc., a nie 4 proc. jak dotąd, ale bonusowe odsetki mogą pracować od większej kwoty (50 zamiast 10 tys. zł). Wybrani ciułacze zyskali też gwarancję utrzymania stawki, której wcześniej nie było.

 

A nowa RPP…

 

Opisywana zmiana oznacza, że obecnie na rynku jest tylko jeden rachunek oszczędnościowy, na którym można zarobić 4 proc. Prowadzi go Getin Bank (załóż), ale stawia warunki: otwarcie ROR-u, zasilanie go min. 1 tys. zł miesięcznie, wydawanie co miesiąc min. 300 zł kartą, wyrażenie zgód na otrzymywanie informacji marketingowych mailem i SMS-em.

Trzeba liczyć się z tym, że z końcem roku i ta oferta zniknie. Tymczasem coraz głośniejsze są doniesienia, że wiosną nowa Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe…

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.