Prześwietlamy „lokatę 3 razy lepszą” w Eurobanku

Instytucja kontrolowana przez Societe Generale proponuje nowym klientom, którzy otworzą konto, kwartalny depozyt na 3 proc. i – pod pewnym warunkiem – premię w postaci dodatkowego 1 proc. Jednak parametry produktu po jego automatycznym odnowieniu nie są już tak atrakcyjne…

[more]

 

Banki obniżają oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych, ale nie rezygnują z promocji. Wychodzą bowiem z założenia, że nowych klientów nigdy za wiele. I to właśnie do nich adresują nowe oferty specjalne.

Świetnym przykładem jest najnowsza propozycja Eurobanku. Chodzi o „lokatę 3 razy lepszą” ze stawką 3 proc., która jest dwa razy większa od tej standardowej oferowanej przez Eurobank dla lokat trzymiesięcznych i półrocznych.

 

Najpierw dobrze, później słabo

 

lokata 3 razy lepsza w Eurobanku„Lokata 3 razy lepsza” to sześciomiesięczny depozyt podzielony na dwa kwartalne okresy. Za pierwszy klient otrzymuje odsetki w wysokości 3 proc. w skali roku już w dniu założenia produktu.

Jeśli w trakcie tych trzech miesięcy choć raz przeleje on wynagrodzenie albo inny dochód (np. świadczenie emerytalno-rentowe, wpływ z umowy cywilnoprawnej) w wysokości co najmniej 500 zł na rachunek w Eurobanku, zyska premię w wysokości 1 proc. kapitału początkowego (także liczoną w skali roku). Bonus wypłacany jest w ciągu 10 dni od dnia odnowienia lokaty i podlega opodatkowaniu jak normalny zysk kapitałowy.

Łącznie daje to oprocentowanie równe 4 proc. w pierwszym okresie. To jedna z sześciu najlepszych propozycji na rynku. Konkurenci (Bank Smart, Alior Bank, mBank, BPH) w ramach promocji oferują takie same kupony, ale pozwalają ulokować do 10 tys. zł, a Eurobank – trzy razy więcej.

Uwaga! Depozyt odnawia się automatycznie na kolejny kwartał ze stawką równą lokacie „Odsetki płatne z góry” obowiązującą w dniu odnowienia. Obecnie oznacza to zaledwie 1,35 proc. w skali roku.

Klient może odstąpić od umowy, czyli zrezygnować z drugiej lokaty. Wówczas traci przyznane mu w dniu odnowienia odsetki (bank pomniejsza zwracany kapitał).

 

<<chcę założyć lokatę 3 razy lepszą>> 

Ograniczenia

 

„Lokata 3 razy lepsza” skierowana jest do nowych kontrahentów. Chodzi o osoby,Lokaty w Eurobanku które nie miały konta osobistego w Eurobanku w okresie 12 miesięcy poprzedzających przystąpienie do promocji.

Jak wspomniano, można na nią wpłacić max 30 tys. zł. Wymaga otwarcia ROR-u w jednej z trzech taryf (Classic, Active lub Prestige), z których każda obłożona jest warunkową opłatą za prowadzenie (9-21 zł) i kartę (4,9 zł). Można to zrobić w placówce i przez internet, w tym przez aplikację mobilną (ten ostatni wariant jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ uprawnia do założenia miesięcznego depozytu „LOGujesz-LOKujesz” z odsetkami 3,5 proc. i limitem 10 tys. zł).

Jeden klient ma prawo do jednej „lokaty 3 razy lepszej”. Może z nie skorzystać w ciągu 30 dni od zawarcia umowy o rachunek. Oferta obowiązuje do 30 kwietnia.

 

 <<chcę założyć lokatę 3 razy lepszą>> 

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.