Prześwietlamy promocję Kapitalnego Konta w BPH dla emerytów i rencistów

W ramach akcji zachęcania seniorów do bezgotówkowego pobierania świadczeń z ZUS, podmiot należący do grupy GE oferuje im bezpłatne prowadzenie rachunku, darmowe usługi podstawowe i dorzuca częściowy zwrot wydatków w aptekach. Jednak bonusy te nie są dane na zawsze…

[more]

 

Niedawno BPH ponownie zaczął intensywnie promować rachunek Kapitalne Konto w wariancie dla emerytów i rencistów. Postanowiliśmy więc prześwietlić tę ofertę oficjalnie polecaną swoim klientom przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Co ma do tego ZUS? Od 2015 r., w efekcie zwycięskiego przetargu, instytucja zarządzana przez Richarda Gaskina uczestniczy w akcji ZUS-u mającej zachęcić świadczeniobiorców do pobierania emerytury w sposób bezgotówkowy. Po co? Z oszczędności. Wedle informacji NBP na taki sposób wypłat emerytur i rent państwo wydaje rocznie tylko 3 mln zł, a na dostarczanie gotówki poprzez listonoszy – 221 mln zł.

 

(Prawie) wszystko za darmo

 

W standardowej ofercie Kapitalne Konto kosztuje 9,99 zł miesięcznie. W ramach promocji dostępnej dla emerytów/rencistów bank zwalnia z opłaty za prowadzenie przez dwa lata od otwarcia rachunku pod warunkiem wpływu świadczenia z ZUS. Później będzie pobierać z tego tytułu opłatę w takiej samej wysokości jak dla zwykłych posiadaczy tego konta.

Ponadto posiadacze ROR-u w tej specjalnej taryfie otrzymują 5-proc. zwrot wydatków w aptekach opłaconych kartą. Premia wynosi max 30 zł miesięcznie i jest naliczana przez 24 miesiące od podpisania umowy.

Zwolnienie z opłaty za konto i money-back to dwie największe wartości dodane tej promocji. Reszta pozycji w cenniku nie różni się od tych stosowanych wobec osób niebędących klientami ZUS. One także nie płacą za takie usługi jak:

 • karta debetowa – nie ma potrzeby jej zamawiania (zwolnienie z prowizji nie dotyczy karty NFC),
 • przelewy – także te zlecane w placówkach (nie dotyczy przelewów ekspresowych),
 • bankomaty krajowe,
 • zlecenia stałe (ustanowienie + realizacja),
 • polecenia zapłaty (ustanowienie + realizacja),
 • wyciąg papierowy (jeden w miesiącu),
 • wpłaty w oddziale,
 • wypłaty w oddziale,
 • assistance domowe, medyczne i samochodowe – chodzi np. o możliwość bezpłatnego dostarczenia leków, interwencję hydraulika, holowania auta.

 

Kto może?

 

Kapitalne Konto dla klientów ZUS mogą otworzyć osoby, które:Kapitalne Konto w BPH

 1. Ukończyły 55 lat
 2. Nie były posiadaczem ani współposiadaczem ROR-u w BPH po 31 grudnia 2014 r.
 3. Będą pobierać na nie świadczenie emerytalno-rentowe z ZUS.

Promocja jest dostępna do 31 marca 2017 r.

 

Kapitalne Konto w BPH to tylko jeden z czterech ROR-ów na rynku stworzonych z myślą o seniorach. Ofertę specjalnie dla emerytów mają również: BZ WBK (konto Aktywni 50+), PKO BP (Konto Pogodne) i Bank Pekao (Pomocne Konto). Jednak każą sobie za nią słono płacić.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.