Lokata na 3 proc. bez haczyków w Idea Banku

„Wakacyjne oszczędności” – tak nazywa się dwumiesięczny depozyt oferowany przez Idea Bank. Oprócz wysokiej stawki za jego atrakcyjnością przemawia dostępność również dla obecnych klientów i brak dodatkowych warunków.

[more]

 

Idea Bank należy do rynkowej czołówki pod względem atrakcyjności oferty depozytowej. Jednak zwykle dobrze oprocentowane lokaty pojawiają się tam w okolicach mniej lub bardziej formalnych okazji (np. Dzień Kobiet, walentynki, andrzejki, mikołajki, Wielkanoc), pod koniec miesiąca i kwartału. Ku uciesze klientów tym razem jest inaczej.

Dobre lokaty w Idea Banku 

Bez konta i limitów

 

Lokata „Wakacyjne oszczędności” ze stawką 3 proc. w skali roku wyraźnie przewyższa rynkową średnią, która wynosi 1,47 proc. Można ją założyć przez internet i bez konieczności otwierania konta osobistego, co obecnie stało się standardowym warunkiem dla wysoko oprocentowanych depozytów. Nie ma limitów ani dla liczby zakładanych lokat, ani wpłacanych kwot (teoretycznie to 1 mln zł dla pojedynczego produktu).

Co równie istotne, oferta jest dostępna dla dotychczasowych klientów. Oni mogą złożyć wniosek, logując się do bankowości elektronicznej (Idea Cloud).

Warto się pospieszyć. Depozyt pojawił się wczoraj, a bank gwarantuje, że będzie dostępny przez dwa dni. Niekiedy znika trochę później – wszystko zależy od popytu.

 

Dla nowych – jeszcze więcej

 

Reszta zainteresowanych powinna udać się do oddziału, odwiedzić stronę banku albo zadzwonić na infolinię. Jeśli dotąd nigdy nie korzystaliśmy z usług podmiotu kierowanego przez Jarosława Augustyniaka (ograniczenie dotyczy również marki Lion’s Bank), mamy prawo założyć Lokatę Happy. To trzymiesięczny depozyt na 4 proc. bez konieczności otwierania ROR-u, ale z limitem 10 tys. zł [chcę założyć].

Depozyt ten funkcjonuje również w wersji z wyższą dopuszczalną kwotą wpłaty – 100 tys. zł. Chodzi o Lokatę Happy Plus. Jednak w tym przypadku kupon jest niższy i wynosi 3,25 proc.

Dla klientów biznesowych przygotowano takie same warunki. Produkty różnią się tylko nazwą. Zamiast Lokaty Happy są odpowiednio: Lokata Przedsiębiorcza i Przedsiębiorcza Plus.

Uwaga! Wszystkie lokaty mają charakter odnawialny, z tym że na dużo gorszych warunkach. Można to zmienić w oddziale lub na infolinii.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.