„Lokata dla Profesjonalistów” na 3 proc. w Banku Smart pod lupą

Internetowa odnowa FM Banku PBP kusi przedstawicieli wolnych zawodów kwartalnym depozytem z atrakcyjną stawką i limitem salda 50 tys. zł. Chętni nie muszą wiązać się innymi produktami, ale powinni spodziewać się tzw. grillowania.

[more]

 

Na rynku lokat panuje posucha i prędko się to nie zmieni. Przeciętne oprocentowanie depozytów terminowych wynosi 1,45 proc. w skali roku. Oferty ze stawką 3-4 proc. dostępne są już tylko od wielkiego dzwonu, przez chwilę, albo w promocji.

W tym ostatnim przypadku banki stawiają ograniczenia, np. trzeba być nowym klientem, otworzyć dodatkowo konto osobiste i nie można wpłacić więcej niż 10-20 tys. zł. Jeszcze inne ograniczenie zastosował Bank Smart.

Lokata dla Profesjonalistów na 3% w Banku Smart

 

Warunki

 

Chodzi o kwartalną „Lokatę dla Profesjonalistów” ze stawką 3 proc. w skali roku, która jest skierowana do przedstawicieli wolnych zawodów, w szczególności – lekarzy i adwokatów. By móc ją założyć, trzeba:

  1. Wykonywać jeden z następujących zawodów: lekarz, stomatolog, weterynarz, notariusz, adwokat, radca prawny (potwierdzeniem tego faktu jest obecność w ogólnodostępnej bazie online, np. tej prowadzonej przez Naczelną Izbę Lekarską albo Okręgową Radę Adwokacką)
  2. Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych
  3. Wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną
  4. Nie posiadać aktywnego kredytu w Banku Smart.

 

Nie można też odwołać wymienionych zgód. Skutkuje to obniżeniem oprocentowania do 1,5 proc. Bank samodzielnie weryfikuje, czy klient rzeczywiście posiada prawo wykonywania wymaganej profesji, sprawdzając to w odpowiedniej bazie. Nie trzeba więc przedstawiać mu żadnych dokumentów.

 

Bez dodatkowych produktów

 

„Lokatę dla Profesjonalistów” zakłada się wyłącznie przez internet – na stronie www Banku Smart lub poprzez należący do niego serwis smartlokaty.pl. Nie trzeba wiązać się dodatkowymi produktami, np. kontem osobistym (ale akurat w Banku Smart – jako jedyne na rynku – jest ono bezwarunkowo darmowe, łącznie z kartą debetową, przelewami krajowymi i europejskimi oraz wszystkimi bankomatami na całym świecie; założysz je dzięki linkowi afiliacyjnemu). Klientowi przysługuje prawo założenia jednego promocyjnego depozytu.

Kwota omawianej lokaty nie może przekroczyć 50 tys. zł. Oznacza to, że maksymalny zysk wyniesie niespełna 304 zł netto, tj. po potrąceniu podatku Belki.

Wprowadzenie przez Bank Smart do swojej oferty lokaty skierowanej wyłącznie do wybranej grupy docelowej właśnie teraz nie jest przypadkowe. Jakiś czas temu instytucja ta promowała kredyt dla profesjonalistów. Mając na uwadze warunki lokaty, zainteresowani muszą się liczyć z tzw. grillowaniem, czyli telefonami i mailami zachęcającymi do wzięcia kredytu czy wyrobienia karty kredytowej.

 


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.