Spada oprocentowanie „Lokaty Bezkarnej”

BGŻ Optima obniżyła oprocentowanie swojego flagowego produktu, czyli kwartalnej „Lokaty Bezkarnej”. Od teraz depozyt, który jest dostępny tylko dla nowych klientów, ma stawkę 3 proc. w skali roku.

[more]

 

Przez ostatni rok „Lokata Bezkarna” dawała 3,2 proc. odsetek. Zmiana, która weszła w życie 22 czerwca, wydaje się więc symboliczna. Każde wpłacone w ten sposób 10 tys. zł przyniesie klientowi zarobek o 4 zł netto mniejszy niż do tej pory (60,75 zł zamiast 64,8 zł). Oznacza to, że deponując w ten sposób całą dopuszczalną kwotę, czyli 100 tys. zł, zarobimy teraz nie 648, ale co najwyżej 607,50 zł.

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima na 3% 

Wysoko na tle konkurencji

 

<<chcę założyć Lokatę Bezkarną>>

 

Mimo to depozyt BGŻ Optima wciąż pozostaje jednym z lepszych w swojej kategorii. Dlaczego?

Po pierwsze, jego oprocentowanie nie spadło poniżej psychologicznej granicy 3 proc.

Po drugie, w porównaniu do konkurencji ze ścisłej rynkowej czołówki maksymalna kwota depozytu nadal jest wysoka – 10 razy wyższa w porównaniu do otwierających rankingi ofert Deutsche Banku, Banku Smart, Idea Banku, Banku Millennium, Plus Banku i mBanku.

Aktualnie spośród lokat z kuponem na poziomie min. 3 proc. i sumą wpłat nie mniejszą niż 100 tys. zł, mamy do wyboru jeszcze tylko trzy propozycje:

  • kwartalną Lokatę Happy Plus w Idea Banku (3,25 proc., max 100 tys. zł, dla nowych klientów; dla tej samej lokaty w wersji na 10 tys. zł oprocentowanie wynosi 4 proc. – chcę założyć),
  • kwartalną Lokatę Welcome w Lion’s Banku (3 proc., min. 350 tys. zł, max 600 tys. zł, dla nowych klientów, tylko w oddziale; dla tej samej lokaty w wersji zakładanej przez internet stawka wynosi 2,5 proc. – chcę założyć) [chcę założyć],
  • trzyletnią Lokatę Rentierską w Noble Banku (3 proc., min. 150 tys. zł, max 1 mln zł, wymagany ROR).

Po trzecie, w przeciwieństwie do innych atrakcyjnie oprocentowanych depozytów terminowych założenie „Lokaty Bezkarnej” nie wymaga otwierania konta osobistego. Wraz z nią otwieramy bezpłatny rachunek oszczędnościowy ze stawką 2,6 proc. w skali roku, 150-tys. saldem i nielimitowaną liczbą przelewów wychodzących.

 

<<chcę założyć Lokatę Bezkarną>>

 


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.