Konto Ekstra Zysk w Eurobanku na 3 proc. pod lupą

W dobie odsetkowej mizerii instytucja kontrolowana przez francuski Societe Generale proponuje rachunek oszczędnościowy z dzienną kapitalizacją i stawką w okolicach wyższych stanów średnich. Oferta ma jednak pewne ograniczenia.

[more]

 

Eurobank trochę po cichu wprowadził do oferty rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk, który nowym klientom pozwala zarobić 3 proc. w skali roku [z Nowym Rokiem oprocentowanie spadło do 2,5 proc.]. Co prawda na rynku można spotkać propozycje lepsze nawet o 1 pkt proc. (Bank Pocztowy), ale wiele z nich obwarowanych jest dość kłopotliwymi dla konsumenta wymaganiami. Warto dodać, że obecne średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi 1,53 proc.

W związku z tym warto przyjrzeć się bliżej nowemu rachunkowi Eurobanku. Oprócz względnie atrakcyjnego kuponu, który daje podmiotowi kontrolowanemu przez Societe Generale miejsce w górnych stanach średnich w tej kategorii depozytów, zaletą konta jest dzienna kapitalizacja.

 

 <<chcę otworzyć konto osobiste w Eurobanku wraz z rachunkiem Ekstra Zysk>>

Oszczędnościowe haczyki

 

Rachunek Ekstra Zysk dostępny jest dla obecnych i nowych klientów. Jednak tylko ci ostatni mogą skorzystać z promocyjnego oprocentowania, które wynosi 3 proc. przez trzy miesiące od otwarcia konta. Nowym klientem jest osoba, która przez ostatni rok nie była posiadaczem żadnego rachunku w Eurobanku. Podwyższona stawka obejmuje saldo do 30 tys. zł (nadwyżka – 2 proc.).

Konto oszczędnościowe Ekstra Zysk w EurobankuPo upływie trzech miesięcy wysokość odsetek zależeć będzie od tego, czy klient będzie przelewać wynagrodzenie (min. 500 zł) na otwarty w pakiecie z kontem oszczędnościowym ROR. Za wynagrodzenie Eurobank uznaje dochody z: umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, świadczenia emerytalno-rentowego, świadczenia z programu „Rodzina 500 plus”. W razie spełnienia tego wymagania środki do 30 tys. zł będą oprocentowane na 2 proc. (nadwyżka – na 1,5 proc.).

Posiadaczowi konta Ekstra Zysk przysługuje jeden darmowy przelew internetowy w miesiącu. Za każdy kolejny bank pobierze 5 zł (7 zł w przypadku transferu na rachunek zewnętrzny). Ograniczenie to można obejść dwa razy: zlecając przelew przez telefon i dokonując wypłaty gotówkowej w kasie.

 

<<chcę otworzyć konto osobiste w Eurobanku wraz z rachunkiem Ekstra Zysk>>

 

Natomiast obecni klienci Eurobanku, którzy otworzą rachunek Ekstra Zysk, mogą zarobić co najwyżej 2 proc. z limitem salda 30 tys. zł. (nadwyżka – 1,5 proc.). Warunkiem jest comiesięczne zasilanie ROR-u kwotą min. 500 zł tytułem wynagrodzenia. W przeciwnym razie stawka spadnie do 0,75 proc.

 

Lokatowe rodzynki

 

Standardowe konto oszczędnościowe Eurobanku, tj. rachunek PROgres, ma kuponLokata mobilna w Eurobanku na 3,5 proc. na poziomie 0-1,25 proc. w zależności od salda. Przy czym odsetki na nim są naliczane dopiero po zgromadzeniu 1 tys. zł, a do kwoty 10 tys. zł obowiązuje stawka 1 proc.

Oprócz rachunku Ekstra Zysk warto zwrócić uwagę na dwie inne oferty instytucji kierowanej przez Arnauda Denisa (wszystkie wiążą się z koniecznością posiadania ROR-u – chcę otworzyć):

  1. Miesięczną lokatę mobilną LOGujesz-LOKujesz – 3,5 proc., limit wpłat 10 tys. zł, dla osób, które po raz pierwszy aktywują dostęp do aplikacji mobilnej banku
  2. Czteromiesięczną lokatę z funduszem „Kapitalny Duet” – 5 proc., połowa inwestycji lokowana w jednym z pięciu subfunduszy Amundi (nabycie jednostek jest zwolnione z prowizji).

 


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.