Wypłacasz pieniądze z konta? Dostaniesz premię z banku

mBank i BZ WBK szukając sposobów na malejące zyski i rosnące koszty, starają się namówić klientów na korzystanie z niektórych usług. W zamian kuszą bonusami od 10 do nawet 500 zł.

[more]

 

Życie nie znosi próżni. Dotyczy to również biznesu. W dobie rosnących obciążeń finansowych i kurczących się zysków banki szukają sposobów na spadek przychodów i ograniczenie kosztów.

Na ciekawe pomysły wpadły ostatnio mBank i BZ WBK. Ten pierwszy nagradza klientów za korzystanie z usługi cash back, drugi – za pobieranie gotówki z jego bankomatów plastikami wydanymi przez inne instytucje.

promocja usługi cash back w mBanku 

Wypłata sklepowa tańsza niż bankomat

 

Cash back to wypłata gotówki z kasy podczas płacenia kartą czy telefonem za zakupy. Taką usługę, która jest dostępna w 1/4 (ok. 95 tys.) punktów handlowo-usługowych wyposażonych w terminale, oferuje ok. 20 działających w Polsce banków. Większość z nich nie nalicza za to prowizji, dlatego wypłata sklepowa może być świetnym uzupełnieniem dla pobierania pieniędzy z obcych bankomatów.

Więcej o tej usłudze przeczytasz w tekście „Cash-back, czyli (prawie) darmowy bankomat w sklepie”.

Dla banków cash back ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala im zapewnić swoim klientom dostęp do gotówki po minimalnych kosztach – bez konieczności inwestowania w infrastrukturę i płacenia konkurentom. O co chodzi?

Normalnie jest tak, że wydawca karty płaci właścicielowi bankomatu za każdą operację wykonaną w tej maszynie przez posiadacza plastiku. Nic dziwnego, że instytucje finansowe promują ideę wypłat sklepowych. W ten sposób próbują nakłonić konsumentów do zmiany przyzwyczajeń i zredukować koszty.

 

Do 30 zł od mBanku

 

Obecnie robi tak mBank, który nagradza klienta 10-zł bonusem za pierwszeusługa cash back w mBanku skorzystanie z usługi w danym miesiącu w okresie od września do listopada. By zgarnąć premię, wystarczy mieć w mBanku:

 • konto osobiste,
 • wydany przezeń plastik z logo MasterCardu.

Nagroda wypłacana jest co miesiąc, czyli w sumie można otrzymać 30 zł.

 

Uwaga na ograniczenia:

 1. Podmiot kierowany przez Cezarego Stypułkowskiego przyznaje gratyfikację pierwszym 50 tys. konsumentów w danym miesiącu (można to śledzić na stronie: https://www.mbank.pl/promo-cashback).
 2. W promocji nie mogą wziąć udziału klienci mBanku, którzy dokonali wypłaty sklepowej w po 31 grudnia 2014 r.
 3. Nagradzane są operacje wykonane w jednym z 50 tys. wybranych punktów. Chodzi m.in. o sklepy Żabka i Freshmarket, Carrefour, Dino, Alma, Małpka Express, Saturn i Media Markt oraz kioski Ruchu.

Dodajmy, że w mBanku cach back jest bezpłatny.

Niektórzy uważają, że tym ruchem podmiot kontrolowany przez niemiecki Commerzbank przymierza się do wprowadzenia prowizji za wypłaty z obcych bankomatów lub drastycznego ograniczenia liczby maszyn umożliwiających bezpłatne podejmowanie środków.

 

Nawet 500 zł od BZ WBK

 

promocyjne wypłaty z bankomatów BZ WBKBZ WBK przyzna bonusy od 50 do 500 zł tym, którzy we wrześniu br. wykonają najwięcej wypłat z jego bankomatów (1551) kartami wydanymi przez inne banki. W akcji mogą uczestniczyć także klienci innych instytucji. W tym celu muszą:

 • zarejestrować swój plastik oraz inne dane na stronie promocji: https://www.bzwbk.pl/ms/promocja-atm/promocja-atm,
 • zgodzić na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie informacji handlowej,
 • dokonać minimum trzech operacji.

W sumie nagrodzonych zostanie 861 kart z największą liczbą zrealizowanych wypłat. Dokładny podział bonusów wygląda tak, że:

 • zwycięzca otrzyma 500 zł,
 • kolejne 10 osób (kart) – po 200 zł,
 • kolejne 100 osób (kart) – po 100 zł,
 • kolejne 750 osób (kart) – po 50 zł.

Warto dodać, że jeden uczestnik może zgłosić dowolną pulę posiadanych plastików. Premia trafi na podane w formularzu konkursowym konto do końca października br.

W poprzedniej edycji główna nagroda trafiła do osoby, która… 1386 razy pobrała gotówkę z urządzeń opatrzonych logo BZ WBK.

 


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.