Zmiany w ofercie depozytowej BGŻ Optima

BGŻ Optima

Oprocentowanie flagowej lokaty BGŻ Optima
minimalnie wzrosło, ale aż pięciokrotnie skurczyła się maksymalna kwota, jaką można na niej ulokować. Lecz bank zaproponował też atrakcyjny depozyt dla tych z większą gotówką.

Dotąd flagowym produktem oszczędnościowej marki BGŻ BNP Paribas była skierowana do nowych klientów trzymiesięczna Lokata Bezkarna. Oprócz atrakcyjnego oprocentowania (3 proc.) wyróżniała się wysoką dopuszczalną kwotą (100 tys. zł) i możliwością zerwania przed terminem bez utraty naliczonych do tego czasu odsetek.

Lokaty BGŻ Optima: 3,2% za małe kwoty i 3% za duże

Teraz nieco zmieniono jej parametry. Od teraz jej kupon wynosi 3,2 proc. w skali roku, lecz maksymalna do ulokowania na niej kwota spadła do 20 tys. zł. Nadal jest to produkt przeznaczony jedynie dla tych, którzy nie korzystali z usług BGŻ Optima w ostatnim roku. Nadal też można wcześniej wycofać z niej pieniądze bez utraty odsetek.

Wysoko oprocentowane lokaty w BGŻ Optima

Na szczęście klienci z większymi oszczędnościami też znajdą coś dla siebie. W ofercie BGŻ Optima pojawiła Lokata Bezkompromisowa, którą wydaje się być klonem wcześniejszej wersji Lokaty Bezkarnej. Jej parametry to: stawka 3 proc., trzymiesięczny okres trwania, limit wpłaty 100 tys. zł, możliwość zerwania przed terminem bez konsekwencji. Niestety, ją też mogą założyć tylko nowi klienci.

Warto wiedzieć, że klient zainteresowany oba powyższymi depozytami może wybrać tylko jeden. Jeśli zdecyduje się np. na Lokatę Bezkarną, straci prawo do założenia Lokaty Bezkompromisowej i odwrotnie.

Trik z zerowaniem stanu konta oszczędnościowego BGŻ Optima

Obie lokaty są dostępne na etapie zakładania bezpłatnego konta oszczędnościowego oprocentowanego – na razie, tj. do 24 października – na 2,5 proc. w skali roku z nielimitowaną liczbą przelewów wychodzących.

konto oszczędnościowe BGZ_Optima

Przy okazji warto pomyśleć o wycofaniu pieniędzy z tego konta oszczędnościowego. Dlaczego? Wspomniana stawka naliczana jest jedynie od nowych środków, czyli nadwyżki ponad saldo z wyznaczonego dnia (wedle trwającej promocji – z 4 lipca). Po 24 października wszystkie ulokowane na rachunku pieniądze staną się starymi środkami, a te objęte są niższymi odsetkami, które wynoszą 1,5 proc. do 150 tys. zł i 1,7 proc. powyżej.

Nie ma pewności, na który dzień bank wyznaczy saldo początkowe w nowej promocji. Ostatnio było to 11 dni wstecz, czyli środki wpłacone po 15 lipca porównywano z saldem z 4 lipca. Jak będzie teraz, nie wiadomo. Gdyby obecnie bank zastosował ten sam mechanizm, oszczędności powinniśmy wypłacić najpóźniej 14 października.

Te same pieniądze pracują dwa razy

Po co się w to w ogóle bawić? Po pierwsze, zawsze lepiej zarabiać 2,5 niż 1,5-1,7 proc. Przy dużych kwotach dziesiąte części procenta mają znaczenie. Po drugie, możemy cieszyć się większym zyskiem, angażując te same oszczędności.

oszczędności na koncie

Czy jest sens trzymania środków na koncie w BGŻ Optima, skoro kilka banków płaci więcej? Sęk w tym, że w większości przypadków te wyższe stawki obarczone są pewnymi warunkami. W Optimie są one względnie proste do spełnienia.

Poza tym spośród banków z czołówki rankingu kont oszczędnościowych tylko podmiot kierowany przez Piotra Marciniaka nie limituje przelewów. Klient nie musi więc rozstawać się ze swoimi pieniędzmi na dłużej, tylko w razie potrzeby może po nie sięgnąć.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.