Bankowość elektroniczna w nowym wydaniu

bankowość online w Polsce umożliwia otwarcie IKE / IKZE przez internet

Bankowość elektroniczna, czyli korzystanie z usług bankowych za pośrednictwem komputera i urządzeń przenośnych, ma bardzo wiele zalet. Warto je znać, ponieważ ułatwiają życie i pozwalają oszczędzać czas.

Materiał partnera

Dziś nie trzeba ruszać się z domu, by sprawdzić saldo na koncie, opłacić rachunki albo zrobić zakupy. Można to zrobić w dowolnym miejscu, w którym mamy łączność z internetem, czyli np. w kolejce do lekarza albo na przystanku. Takie możliwości stwarza konto online, czyli tradycyjny ROR z dostępem przez internet.

E-płatności przy zakupach internetowych

Bankowość internetowa to przede wszystkim odpowiednio dobrane konto osobiste online, dzięki któremu możemy prosto i szybko zlecać przelewy. Zakupy internetowe coraz silniej wypierają zakupy w tradycyjnych, stacjonarnych sklepach. Klientów kusi przede wszystkim wygoda zawierania transakcji, której mogą dokonać w zaciszu swojego domu, niższe ceny i możliwość uniknięcia kolejek. Ta forma zakupów sprawdza się zwłaszcza w okresie przedświątecznej gorączki.

E-płatności to jedna z opcji bankowości elektronicznej

W zakupach internetowych przydaje się konto bankowe, które dziś otworzymy online. Dzięki temu rachunkowi można realizować zakupy przy pomocy płatności elektronicznych, czyli specjalistycznych rozwiązań technologicznych.

E-płatności mają wiele zalet. Najważniejsze to:

  • bezpieczeństwo – dodatkowa autoryzacja podczas płacenia, np. kodem SMS,
  • wygoda – automatyczne podstawienie danych w przeglądarce (opcja działa przy przelewach pay-by-link),
  • szybkość – środki od kupującego do sprzedającego przekazywane są niezwłocznie, co niweluje ryzyko oszustwa, a do tego skraca czas oczekiwania na towar.

Płatności mobilne, czyli telefon zamiast portfela

Płatności mobilne stają się coraz powszechniejsze, zwłaszcza wśród miłośników smartfonów. Telefon i karta płatnicza w jednym to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób. Jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań oferuje m.in. dostawca kart Visa.

banki oferujące platnosci_mobilne w Polsce

Dzisiejsze komórki, poprzez aplikację, potrafią pobrać z konta online klienta przypisane do niego dane karty płatniczej. Aby skorzystać z tej formy płatności, wystarczy tylko odblokować telefon i przyłożyć do terminalu. Nie trzeba włączać internetu ani uruchamiać aplikacji banku.

Opcja płacenia za zakupy telefonem dostępna jest nie tylko w Polsce. Takie rozwiązanie funkcjonuje wszędzie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Visa payWave.

Bezpieczna bankowość elektroniczna

Bezstresowe korzystanie z bankowości elektronicznej wymaga dobrej ochrony przed wirusami. Jak to osiągnąć? Najlepiej zainstalować na komputerze i smartfonie program, który nie dopuści do zainfekowania urządzenia i obroni je przed atakami złośliwego oprogramowania.

bankowosc_internetowa

Wszyscy, którzy chcą bezpiecznie bankować online, mogą używać IBM Security Trusteer Rapport. To bezpłatny program antywirusowy przygotowany przez firmę IBM, który chroni komputer przed atakami złośliwego oprogramowania oraz phishingiem, czyli wyłudzaniami poufnych danych przekazywanych drogą elektroniczną.

Z aplikacji przygotowanej przez amerykański koncern korzysta już kilkadziesiąt milionów konsumentów na całym świecie. W Polsce program ten dostępny jest m.in. dla klientów większości banków.

Jak w praktyce działa IBM Security Trusteer Rapport? Każde logowanie do konta internetowego jest objęte szyfrowaniem zabezpieczającym. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią indywidualne dane użytkownika, ustalane w trakcie zakładania konta online.


Eurobank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.