Konto osobiste otworzysz w hipermarkecie

tesco finanse

Pod koniec marca oferta Tesco Finanse, marki kontrolowanej przez Alior Bank, ma powiększyć się o rachunek bieżący. W przeciwieństwie do dołączanej do niego karty debetowej będzie on bezwarunkowo darmowy.

Bliskie Konto Osobiste, tak ma się nazywać ROR stworzony z myślą o klientach hipermarketu Tesco, pojawi się w sprzedaży 27 marca. Tym samym wreszcie ziszczą się kilkuletnie plany, jakie swego czasu brytyjska sieć handlowa snuła wraz z Meritum Bankiem. Na razie są to ustalenia nieoficjalne, gdyż przedstawiciele Alior Banku ich nie potwierdzają.

Darmowy ROR dla klientów Tesco

O ile to prawda, data startu nowej oferty nie jest przypadkowa. Tego dnia ma nastąpić fuzja operacyjna Alior Banku, który formalnie dostarcza i obsługuje produkty i usługi sprzedawane pod marką Tesco Finanse, z BPH.

Darmowe konto osobiste w Tesco Finanse

Konto osobiste od Tesco będzie prowadzone bezpłatnie – bez konieczności spełniania żadnych warunków. Jego założenie też będzie darmowe.

Jego posiadacze nie zapłacą również za standardowe przelewy krajowe wykonywane przez internet. Transferowanie środków poza sesjami KIR-u będzie kosztować 5 zł za każdą operację (Express Elixir).

Za obsługę karty debetowej MasterCard Clubcard Alior będzie pobierać 9 zł miesięcznie. Ale zwróci tę opłatę, jeśli klient wyda plastikiem co najmniej 200 zł w sklepach Tesco.

alior bank

Gorzej wyglądają koszty korzystania z bankomatów. Klientowi Tesco Finanse będą przysługiwać w miesiącu tylko po trzy darmowe wypłaty z urządzeń własnych i Euronet. Każda kolejna oraz pierwsza i następne operacje w pozostałych bankomatach będzie obciążona 6-zł opłatą. Natomiast pobieranie gotówki przy użyciu kodów Blik będzie darmowe.

[Edytowany 29/03] Wbrew zapowiedziom rachunek nie trafił do sprzedaży i na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Tesco Finanse pożycza, konsoliduje, ubezpiecza...

Tesco Finanse to operująca w 71 punktach w całej Polsce marka stworzona w 2011 r. przez brytyjski hipermarket i Meritum Bank. Lecz produkty finansowe w sklepach Tesco pojawiły się pięć lat wcześniej. Początkowo były to rozwiązania typowe dla consumer finannce, czyli karty kredytowe, kredyty ratalne, pożyczki gotówkowe, kredyty konsolidacyjne. Z czasem doszły ubezpieczenia (OC, mieszkaniowe, roweru kupionego w Tesco) oraz przekazy pieniężne MoneyGram. Tesco Finanse osiągnęło rentowność w połowie 2015 r.

Kilka lat temu marka przymierzała się do zaproponowania klientom rachunków bieżących. Plany te zarzucono jesienią 2014 r., gdy stało się jasne, że Meritum zostanie przejęty przez Alior Bank.

karta kredytowa Tesco Clubcard

W wyspiarskim Tesco Banku konto osobiste dostępne jest od trzech lat. Oferta produktowa tamtejszego podmiotu jest też szersza niż tego nad Wisłą, gdyż obejmuje m.in. kredyty hipoteczne.

Czy konto osobiste w Tesco Finanse stanie się hitem sprzedażowym? Teoretycznie to możliwe. Z kilku powodów:

  1. Przez sklepy brytyjskiej firmy co tydzień przewija się 5 mln osób.
  2. Instytucja zarządzana przez Wojciecha Sobieraja ma doświadczenie we współpracy w modelu white label – marka T-Mobile Usługi Bankowe funkcjonuje od maja 2014 r. (obsługuje ok. 400 tys. klientów i sprzedaje 600 mln zł kredytów, czyli trzy razy więcej niż Tesco Finanse).
  3. Rachunek dostępny jest na w miarę atrakcyjnych warunkach cenowych (darmowe prowadzenie, niski pułap wydatków kartą zwalniający z opłaty za jej obsługę).

Usługi finansowe coraz mocniej rozwija sieć sklepów Żabka. Czy powstanie Żabka Bank?


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.