Zapowiadana przez Idea Bank na koniec czerwca redukcja stawek na kontach oszczędnościowych nie wejdzie w życie. Jednak to postanowienie dotyczy wyłącznie starych klientów.
W piśmie rozesłanym poprzez bankowość elektroniczną Idea Bank poinformował klientów, że zapowiadana na 30 czerwca br. obniża stawek na kontach oszczędnościowych nie wejdzie w życie. Oznacza to, że promocyjne oprocentowanie rachunków Zośka i Zośka Pro pozostanie na poziomie 2,5 proc., natomiast Konta Zyskownego – 2,8 proc. (dla salda do 10 tys. zł). Nie spadną też standardowe odsetki na Koncie Zyskownym (1,3-1,45 proc. w zależności od zebranej kwoty zamiast 1-1,25 proc.). Z tym że dotyczy to tylko starych klientów, których zmiany miały objąć.
Nowi klienci Idea Banku zarabiają mniej na koncie oszczędnościowym
W komunikacie z 27 kwietnia podmiot kierowany przez Jarosława Augustyniaka zapowiedział, że z końcem czerwca zredukuje wysokość promocyjnych, tj. przysługujących po spełnieniu określonych wymagań, odsetek na rachunkach oszczędnościowych. Zmiana miała objąć tylko tych klientów, którzy zawarli umowy do 27 lutego br.
Co z pozostałymi oraz nowymi (przyszłymi)? Ich od 14 kwietnia br. obowiązuje już odrębna tabela oprocentowania. Zgodnie z nią stawki na Koncie Zośka i Zośka Pro wynoszą maksymalnie (po spełnieniu warunków) 2,25 proc., natomiast Konta Zyskownego – do 2,2 proc. (standardowe: 1-1,25 proc.).
Przypomnijmy, że wyższy kupon na:
- Koncie Zośka – wymaga systematycznego dopłacania określonych kwot,
- Koncie Zośka Pro – wymaga utrzymywania określonego salda także na nieoprocentowanym rachunku bieżącym,
- Koncie Zyskownym – wymaga zasilania ROR-u min. 1 tys. zł i płatności kartą na min. 100 zł w miesiącu.
Idea Bank ma prawdziwie darmowe konto osobiste
Wszystkie z wymienionych wiążą się też z koniecznością zawarcia umowy o konto osobiste. Może nim być Konto Idealne [chcę otworzyć]. To jeden z trzech na rynku naprawdę darmowych ROR-ów. Jego posiadacz bez żadnych warunków i gwiazdek nie płaci za:
- prowadzenie konta,
- internetowe przelewy krajowe,
- kartę debetową,
- wszystkie bankomaty w kraju,
- zlecenia stałe (utworzone, modyfikowane, wykonywane przez internet),
- polecenia zapłaty (utworzone, modyfikowane, wykonywane przez internet),
- dwa przelewy ekspresowe w miesiącu,
- dwa przelewy europejskie w miesiącu (SEPA),
- wypłaty w oddziale,
- wpłaty w oddziale,
- wypłaty sklepowe (cash-back).
Maciej Kusznierewicz
Dodaj komentarz