ING Bank Śląski znów najbardziej pożądanym pracodawcą finansowym

Antala to firma rekrutująca w branży finansowej

Po raz trzeci w ostatnich czterech latach branżowi specjaliści i kierownicy zdecydowali, że najbardziej chcieliby być zatrudnieni przez ING Bank Śląski. Wśród ubezpieczycieli najwięcej głosów zebrało PZU.

Międzynarodowa firma rekrutacyjna Antal po raz siódmy przeprowadziła wśród specjalistów i menadżerów z 16 branż badanie „Najbardziej Pożądani Pracodawcy”. Wyróżniono w sumie 71 firm, z czego 33 po raz pierwszy.

ING Bank Śląski ustępuje tylko Google’owi i Facebookowi

W sektorze bankowym najwięcej wskazań otrzymał ING Bank Śląski, a wśród towarzystw ubezpieczeniowych – które po raz pierwszy analizowano oddzielnie od banków – PZU.

Po roku przerwy instytucja zarządzana przez Brunona Bartkiewicza znów stała się najbardziej pożądanym pracodawcą. To miano otrzymała też w 2013 r.

ING Bank Śląski najbardziej pożądanym pracodawcą wśród banków

Jednak w odróżnieniu od wcześniejszych edycji teraz ING Bank Śląski wygrał zdecydowanie. Uzyskane 23 proc. wskazań to najlepszy rezultat w branży finansowej w siedmioletniej historii badania i trzeci, biorąc pod uwagę tegorocznych zwycięzców ze wszystkich obszarów gospodarki. Bardziej popularne były jedynie Google (39 proc. głosów specjalistów IT) i Facebook (24 proc. głosów ekspertów z branży internet, media, e-commerce).

Tegoroczne zwycięstwo ING Banku Śląskiego jest jego trzecim takim wyróżnieniem w rankingu „Najbardziej Pożądani Pracodawcy”. Tym samym wyprzedził on BRE Bank, który wygrywał zestawienie dwukrotnie. Po jednym triumfie mają na koncie PKO BP i PZU.

Wobec negatywnych prognoz dla sektora bankowego dziś kluczowe znaczenie dla pracujących w nim osób ma stabilność zatrudnienia. Grono tegorocznych zwycięzców to marki, które funkcjonują na rynku od lat; charakteryzują się silną tradycją, skalą działalności, prestiżem zatrudnienia i innowacyjnym podejściem do realizacji biznesu, a więc również do zarządzania zasobami ludzkimi – mówi Sebastian Sala z Antal.

Najbardziej pożądani pracodawcy wśród banków w 2016 r.

lp. Instytucja % wskazań
1. ING Bank Śląski 23
2. PKO BP 9
3. Citi Handlowy 8
4. Alior Bank 7
BZ WBK7
Źródło: opr. własne na podstawie raportu Antal

Najbardziej pożądani pracodawcy wśród ubezpieczycieli w 2016 r.

lp. Instytucja % wskazań
1. PZU 21
2. Warta 10
3. Aviva 8
4. Ergo Hestia 7
Źródło: opr. własne na podstawie raportu Antal

Anonimowe badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” przeprowadzono metodą CAWI oraz CATI w okresie 14 listopada 2016 – 26 stycznia 2017 na próbie 3303 osób. Ankietowani spontanicznie, bez sugestii ze strony badaczy podawali swoje propozycje spośród organizacji działających na polskim rynku.

Studenci też chcą do ING Banku Śląskiego

student

Dodajmy, że w podobnym badaniu organizacji studenckiej AIESEC (Pracodawca Roku 2016) przeprowadzonym wśród żaków IV i V roku kierunków ekonomicznych z 15 miast, ING Bank Śląski uplasował się najwyżej spośród firm finansowych. Tak samo było rok wcześniej. W ogólnej klasyfikacji organizacja kierowana przez Brunona Bartkiewicza ustąpiła jedynie Google, E&Y i Deloitte.

W branżowym TOP3, oprócz firmy z lwem w logo, znaleźli się jeszcze PKO BP i PZU. To finansowe grono Pracodawców Roku AIESEC nie zmienia się od lat.

W ostatnim czasie ING Bank Śląski po raz drugi z rzędu został też wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za najaktywniejszą w branży działalność z zakresu CSR.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.