Oprocentowanie w BGŻ Optima stoi w miejscu

BGŻ Optima

Ku rozczarowaniu klientów BGŻ Optima nie podniósł stawki w kolejnej edycji promocji konta oszczędnościowego. Wciąż wynosi ona 2,2 proc. za nowe środki do 150 tys. zł.

W BGŻ Optima wystartowała właśnie (27 lipca) trwająca do 26 października promocja oprocentowania nowych środków na koncie oszczędnościowym. Stawka, tak jak do tej pory, wynosi 2,2 proc. i obejmuje nadwyżkę w stosunku do salda z 12 lipca, ale nie więcej niż 150 tys. zł.

Promocyjne stawki na koncie oszczędnościowym BGŻ Optima

A co z pozostałymi środkami? W przypadku starych klientów i rachunków otwartych do 22 czerwca (Konto Indywidualne) instytucja kierowana przez Piotra Marciniaka nalicza standardowe 1,5 proc.

Natomiast nowym klientom oraz osobom, które zawarły umowę po 22 czerwca (Rachunek Smart), przysługują odsetki w wysokości 1,5 proc. za nowe środki większe niż 150 tys. zł oraz również promocyjne 1,3 proc. za wszystkie pozostałe środki. Przy czym te ostatnie normalnie pracują w tempie 0,7 proc. rocznie.

Promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego BGŻ Optima

Przedłużenie promocji przez BGŻ Optima oczywiście cieszy, ponieważ średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych dla salda do 150 tys. zł wynosi 1,04 proc. brutto w skali roku. Mimo to część konsumentów oczekiwała podwyżki ze strony internetowej odnogi BGŻ BNP Paribas. Dlaczego?

Na taki ruch banku mogła wskazywać ostatnia oferta Lokaty Deklasującej. Zwykle jej kupon odpowiada temu, który później BGŻ Optima proponuje na rachunku oszczędnościowym. Ostatnio stawka na wspomnianym depozycie wzrosła z 2,2 do 2,3 proc. Niektórzy więc spodziewali się identycznej oferty w przypadku konta oszczędnościowego. Tak się jednak nie stało…

Względnie atrakcyjne konto oszczędnościowe BGŻ Optima

Mimo to konto oszczędnościowe BGŻ Optima pozostaje względnie atrakcyjną opcją. Rachunek prowadzony jest bezpłatnie. Co istotne, klienci mogą z niego wypłacać pieniądze za darmo dowolną liczbę razy w miesiącu. Dziś taki przywilej u konkurencji praktycznie się nie zdarza (bez opłat jest tylko jeden-dwa przelewy).

lokaty

W dodatku nowi klienci, przy okazji otwierania rachunku, mogą założyć także kwartalny depozyt w dwóch wersjach:

Ich atrakcyjność polega nie tylko na wysokim oprocentowaniu, ale też możliwości zerwania bez utraty naliczonych odsetek.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.