Jak wycisnąć od Nest Banku jeszcze więcej z 500+?

nest bank

Można pobierać świadczenie wprost na darmowe konto osobiste w Nest Banku, który w zamian proponuje roczną premię 200 zł. Trzeba tylko spełnić pięć prostych warunków.

Nest Bank od początku swojej obecności na polskim rynku, czyli października 2016 r., pozycjonuje się jako instytucja dbająca o rodzinę. Proponuje m.in. konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności z coroczną premią za systematyczność, której wysokość zależy od liczby dzieci w rodzinie oraz okresu gromadzenia środków (od 3 proc. po roku przy jednym dziecku do 30 proc. po 15 latach przy czwórce pociech – więcej tutaj). Od niedawna oferuje też nieoprocentowany i wolny od prowizji kredyt na fotelik samochodowy do 2 tys. zł oraz rachunek młodzieżowy Nest Samodzielne Oszczędności (3 proc. do 3 tys. zł).

Warunki premii 200 zł od Nest Banku – dla beneficjentów programu 500 plus

Teraz podmiot kierowany przez Marka Kulczyckiego próbuje wkraść się w łaski rodziców premią za przelewanie świadczenia z programu „Rodzina 500 plus”. Wynosi ona 200 zł rocznie i jest wypłacana w kwartalnych transzach po 50 zł.

promocja_Nest Banku Nest_Kieszonkowe dla pobierających 500 plus

Jak zdobyć bonus?

 1. Otworzyć lub posiadać konto osobiste i zawnioskować o przystąpienie do promocji z poziomu bankowości internetowej/mobilnej (Wnioski i umowy->wypełnij wniosek->oświadczenia)
 2. Otworzyć lub posiadać darmowy rachunek oszczędnościowy Nest Rodzinne Oszczędności lub Nest Konto Samodzielne
 3. Wyrazić zgody marketingowe
 4. Co miesiąc odbierać rządowe świadczenie bezpośrednio na ROR w Nest Banku
 5. Co miesiąc zapewnić łączny wpływ wynagrodzenia (pensja/emerytura/stypendium) min. 2,5 tys. zł łącznie z zasiłkiem (osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą zasilać rachunek min. 6 tys. zł i opłacać pełną składkę ZUS albo zaliczkę na podatek dochodowy).

Bank zaznacza, że pierwszy okres kwartalny liczy od miesiąca, w którym nastąpi pierwsza wypłata świadczenia. Nagroda zostanie przelana w ciągu 20 dni roboczych po zakończeniu kwartału, za który zostały przyznane.

Wniosek o 500 plus można złożyć na różne sposoby. Jednym z nich jest bankowość elektroniczna. Ale uwaga! Jeśli otworzyliśmy konto przelewem weryfikacyjnym i nie potwierdziliśmy tożsamości w oddziale banku, dokumentu nie wyślemy przez bankowy system.

Atrakcyjna oferta depozytowa Nest Banku – dla wszystkich

Podmiot kontrolowany przez fundusz AnaCap walczy nie tylko o klientów z dziećmi. Warto pochylić się także nad jej ofertą dostępną dla szerokiego grona odbiorców. Składają się na nią:

lokaty i konto oszczędnościowe w Nest Banku
 • lokata powitalna na 4 proc. z limitem 10 tys. zł,
 • konto oszczędnościowe na 2,25 proc. przez trzy miesiące z limitem 50 tys. zł (w przypadku klientów najstarszych stażem jest to WIBOR 3M + 0,5 pkt proc. i obowiązuje do odwołania),
 • lokaty na nowe środki na 2,3-2,7 proc. w zależności od okresu zapadalności (3-24 miesiące),
 • bezwarunkowo darmowe konta osobiste i firmowe (bez konieczności spełniania żadnych wymogów nie płaci się za: prowadzenie, przelewy internetowe, kartę debetową, bankomaty krajowe, wpłatomaty Euronetu, zlecenia stale, polecenia zapłaty, przelewy SEPA).

Banki walczą o klientów pobierających 500 plus

Nest Bank to niejedyna instytucja finansowa, która stara się o względy beneficjentów rządowego świadczenia. Oferty specjalne skierowane do tej grupy odbiorców mają też m.in.

Oferta banków dla beneficjentów 500+
 • Bank Pocztowy – konto oszczędnościowe na 3 proc. do 10 tys. zł,
 • Deutsche Bank – bonus od 100 do 500 zł rocznie za systematyczne wpłaty na 10-letnią lokatę,
 • BOŚ – bezpłatny i oprocentowany ROR o nazwie EKOkonto bez Kosztów 500+ (ale uwaga na kartę – bezpłatna przy wydatkach na min. 300 zł/m-c) oraz 2,2 proc. na koncie oszczędnościowym,
 • PKO BP – darmowy ROR o nazwie Konto za Zero (ale uwaga na kartę – bezpłatna przy wydatkach na min. 200 zł/m-c) oraz 15-letnia lokata z premią,
 • Alior Bankkonto oszczędnościowe na 2,5 proc. do 6 tys. zł z gwarancją utrzymania stawki przez 12 miesięcy.

Więcej o bankowych bonusach przeczytasz w artykule „Finansowe bonusy dla pobierających 500 zł na dziecko”.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.