Nieruchomości w Monako to więcej niż dobra inwestycja

apartament w Monako

Ceny mieszkań w tym niewielkim księstwie idą w górę nieprzerwanie od 10 lat. Ale rosnąca wartość apartamentów to tylko jeden z wielu plusów wynikających z posiadania nieruchomości w Monako.

Materiał partnera 

Inwestycje w luksusowe nieruchomości są jedną z głównych lokat kapitału dokonywanych przez klientów określanych mianem High Net Worth Individuals (HNWI). Są to bardzo zamożne osoby z całego świata.

Luksusowe nieruchomości można nabyć w wielu lokalizacjach. Jednak główne rynki to: USA, Francja, Australia.

Brak podatków napędza wzrost cen nieruchomości w Monako

Jednym z często pomijanych miejsc, a jednocześnie bardzo atrakcyjnych, jest Monako. Posiadanie mieszkania w tym księstwie to nie tylko solidna inwestycja, ale również oszczędności podatkowe.

inwestowanie w nieruchomości w Monako

Wzrost cen nieruchomości w 2017 r. wyniósł tam 8 proc., a w ostatniej dekadzie – ponad 150 proc. Według Lepidus Property, pośrednika oferującego apartamenty i inne nieruchomości na sprzedaż w Monako oraz luksusowe wille na Riwierze Francuskiej, mały apartament typu studio lub z jedną sypialnią można nabyć za 1-2 mln euro.

Ceny za jeden metr kwadratowy zaczynają się od ok. 40 tys. euro i mogą przekraczać 100 tys. euro (jak na Golden Square w Monte Carlo). Podobnie jak na innych rynkach także w tym państwie-mieście ceny mieszkań uzależnione są od wielu czynników. Jednak w Monako widok na morze oferuje największą wartość dodaną. Dlaczego?

Z racji niewielkiej powierzchni Monako ma bardzo ograniczone możliwości wprowadzenia nowych mieszkań na rynek. To powoduje niemal ciągły wzrost cen od 10 lat.

Wynika on również z faktu, że rezydenci tego księstwa płacą podatku dochodowego od osób fizycznych ani podatku od nieruchomości. To sprawia, że Monako jest nietypowym i bardzo atrakcyjnym rynkiem inwestowania w nieruchomości.

Karta rezydenta Monako – prestiż i korzyści

Jeżeli mamy odpowiednie środki i chcemy zamieszkać w tym niewielkim mieście-państwie, musimy złożyć wniosek o kartę rezydenta. Jej największą zaletą są korzyści podatkowe.

Ulgi podatkowe związane z kartą pobytu w Monako

W celu otrzymania karty stałego pobytu w Monako należy:

  1. Złożyć odpowiedni wniosek
  2. Wykazać, że posiada się wystarczające aktywa
  3. Udowodnić że jest się właścicielem nieruchomości w Monako lub ma się umowę najmu lokalu, który spełnia określone wymogi lokalnych władz.
    Uwaga! Apartament typu studio nie jest uznawany za właściwy lokal dla rodziny z dorastającym dzieckiem.

Przed zakupem mieszkania należy sprawdzić, czy dany lokal nie jest objęty lokalnym prawem, które pozwala na wynajmowanie go wyłącznie obywatelom Monako. Jest to bardzo istotne ograniczenie dysponowania własną nieruchomością. W niektórych dzielnicach księstwa takich mieszkań jest sporo.

Apartament w Monako jako siedziba firmy

Kolejną kwestią, na którą szczególnie powinny zwrócić uwagę osoby planujące prowadzić działalność gospodarczą w Monako, jest to, czy dany lokal może być wykorzystywany do tego celu. Rząd Monako umożliwia zaadaptowanie mieszkania na biuro przez pierwsze dwa lata od zakupu. Jednak żeby tak się stało, najemca/nabywca musi spełnić pewne warunki. W razie potrzeby należy zapytać o to agenta nieruchomości.

negocjacje

Duża część apartamentów na sprzedaż w Monako kwalifikuje się do prowadzenia w nich firmy, o ile nie utrudnia to życia współlokatorom budynku. Takie obiekty zwykle są oznaczone jako „mixed used”.

Jeśli więc mamy kilka milionów euro, inwestycja w nieruchomość w Monako na pewno się opłaci. Biorąc pod uwagę jakość tamtejszego powietrza, łagodne zimy, wysokie bezpieczeństwo i inne aspekty związane ze stylem życia na Lazurowym Wybrzeżu, Monako zdecydowanie jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania lub aktywności biznesowej.


MonacoEstate.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.