Pożyczki pozabankowe nie tylko dla zadłużonych

bankowość internetowa w Polsce i ubezpieczenie sprzętu elektronicznego dla firmy

Pod względem cen oferowanych usług sektor pozabankowy nie może konkurować z absolutnie żadnym bankiem. Mimo to firmy pożyczkowe udzielają każdego roku ok. 1,5 mln pożyczek. Dlaczego tak wielu konsumentów decyduje się na niebankową pożyczkę online?

Materiał Partnera

Powszechnie uważa się, że przeciętny klient firm pożyczkowych jest zadłużony, zdesperowany lub lekkomyślny. Trudno zaprzeczyć, że część konsumentów niejako jest skazana na pożyczki pozabankowe, ponieważ tylko tutaj istnieje szansa na otrzymanie szybkiej gotówki bez formalności i sprawdzania historii kredytowej.

Jak klienci trafiają do firm pożyczkowych?

Każda osoba, która zostanie wykluczona z sektora kredytów bankowych (np. przez brak zdolności), siłą rzeczy kieruje się do instytucji pożyczkowych. Banki niechętnie pożyczają bowiem klientom zatrudnionym na umowy cywilnoprawne. Klienci pracujący na umowę o dzieło czy umowę zlecenie mogą mieć trudności z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej.

Zalety pożyczek pozabankowych

Również bezrobotni czy utrzymujący się z zasiłków nie są mile widziane w bankach. Bez szans są także osoby mające kiepski scoring BIK, który wynika z zaległości w spłacie innych kredytów bankowych, kart kredytowych czy debetów w koncie osobistym.

O wyższości pożyczek pozabankowych nad kredytami

Wielu konsumentów sięgających po pożyczki online posiada już kredyt w banku. Biuro Informacji Kredytowej wskazuje, że 79 proc. kredytobiorców zaciąga też pożyczki pozabankowe.

Dlaczego więc nie wnioskują o kolejny zobowiązanie w banku, skoro mają taką możliwość? Składa się na to kilka czynników:

  • wygoda i oszczędność czasu,
  • minimum formalności,
  • elastyczność w podejściu do klienta,
  • brak opłat za pierwszą pożyczkę.

Wygoda i oszczędność czasu

Pożyczki pozabankowe udzielane są od ręki. Decyzja podejmowana jest błyskawicznie.

Profil klientów firm pożyczkowych

Część instytucji pozabankowych deklaruje, że maksymalny okres weryfikacji wniosku wynosi zaledwie kwadrans. W przypadku pozytywnej decyzji pieniądze wysyłane są na konto pożyczkobiorcy natychmiastowo.

Każda instytucja pożyczkowa posiada rachunki w wielu bankach, co znacznie przyspiesza wypłatę środków. Zdarza się, że między wysłaniem wniosku a otrzymaniem pieniędzy upływa nie więcej niż pół godziny.

Minimum formalności przy zaciąganiu pożyczki online

Rejestracja i wypełnienie wniosku o pożyczkę przez internet jest banalnie proste. Klient nie musi wychodzić z domu, nie potrzebuje zaświadczeń od pracodawcy ani nie musi umawiać się z przedstawicielem firmy pożyczkowej.

banki umożliwiające otwieranie konta podczas wideoweryfikacji

Sprawa jest jeszcze prostsza, jeśli konsument skorzysta z aplikacji Instantor. Wówczas instytucja pożyczkowa automatycznie dokona weryfikacji zdolności kredytowej oraz danych osobowych. Klient nie musi nawet wykonywać przelewu uwierzytelniającego.

Elastyczność firm pożyczkowych

Sektor pozabankowy wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwia otrzymanie pieniędzy do rąk własnych. Każdy, kto z różnych powodów nie chce otrzymać pożyczki na swoje konto, może odebrać gotówkę w placówce pocztowej.

Pierwsza pożyczka pozabankowa bez żadnych opłat

Taki produkt oferuje nowym klientom większość podmiotów na rynku. Konsument może więc uzyskać tyle darmowych pożyczek, ile jest firm posiadających w swojej ofercie taką opcję.

brak opłat

Pożyczki za darmo dostępne udzielane są do dwóch miesięcy, a rekordowa kwota, jaką można uzyskać zupełnie za darmo, wynosi aż 6 tys. zł. Warunkiem otrzymania chwilówki za darmo jest spłata zobowiązania w terminie. W internecie znaleźć można wiele porównywarek instytucji pożyczkowych, dzięki którym szybko i wygodnie sprawdzimy, jakie firmy pożyczają za darmo.


Moniak.info

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.