Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Banku dalej się opłaca

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Bank

W zamian za ulokowanie nowych środków organizacja kierowana przez Krzysztofa Bachtę proponuje 2,7 proc. przez cztery miesiące. Skorzystanie z oferty nie wymaga otwierania konta osobistego, za to jest możliwe całkowicie online.

Zgodnie z oczekiwaniami Alior Bank uruchomił kolejną (czwartą) odsłonę oferty specjalnej Konta Mocno Oszczędnościowego. Polega ona na naliczaniu ponadprzeciętnego oprocentowania w zamian za ulokowanie nowych środków.

Parametry Konta Mocno Oszczędnościowego Alior Banku

Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Banku na 2,7 proc.Stawka wynosi 2,7 proc. dla salda do 100 tys. zł i obowiązuje przez cztery miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Chodzi o nadwyżkę względem łącznego stanu środków (ROR, rachunki oszczędnościowe, lokaty w PLN i walutach) klienta z 15 listopada. Kapitalizacja odbywa się co miesiąc.

Promocja, z której mogą skorzystać wszyscy klienci (dotychczasowi i nowi), obowiązuje do 22 stycznia 2019 r. Standardowe oprocentowanie wynosi WIBID 1M – 0,55. Na dziś jest to 0,89 proc.

Uwaga! Klienci uczestniczący w poprzedniej edycji oferty specjalnej muszą poczekać na upływ poprzedniego okresu promocyjnego. Chodzi o to, że w trakcie obowiązywania oprocentowania promocyjnego naliczanego w ramach jednej edycji nie można przystąpić do kolejnej promocji.

>>chcę otworzyć Konto Mocno Oszczędnościowe na 2,7%<<

Jak otworzyć Konto Mocno Oszczędnościowe?

Poza względnie atrakcyjnymi odsetkami zaletą kontaKonto Mocno Oszczędnościowe można otworzyć online i bez kuriera oszczędnościowego Alior Banku jest to, że jego otwarcie nie wymaga zakładania ROR-u. Jednak w takim wariancie posiadaczowi rachunku przysługuje tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Każdy następny będzie go kosztować 8 zł.

Konto Mocno Oszczędnościowe otworzymy całkowicie przez internet. Do wyboru mamy dwie metody:

  • przelew autoryzacyjny z innego banku,
  • wideoweryfikację, czyli rozmowę wideo z konsultantem.

Jest też opcja z kurierem.

>>chcę otworzyć Konto Mocno Oszczędnościowe na 2,7%<<

Wersja z ROR-em bardziej opłacalna

Konto oszczędnościowe w Alior Banku w pakiecie z ROR-emJednak posiadanie konta osobistego, np. Konta Jakże Osobistego [czytaj recenzję], zapewnia swobodny dostęp do pieniędzy, czyli nielimitowaną liczbę przelewów wewnętrznych. Wówczas rachunek lokacyjny można otworzyć z poziomu bankowości internetowej.

Poza tym mając ROR, można otworzyć konto oszczędnościowe ze stawką 3 proc. obowiązującą aż do końca 2019 r. W tym przypadku limit wpłat wynosi 20 tys. zł. Resztę można wrzucić na Konto Mocno Oszczędnościowe.

Szukasz lepiej oprocentowanych rachunków? Sprawdź nasz ranking bloga Obiektywne Finanse

>>chcę otworzyć ROR z kontem oszczędnościowym na 3%<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.