Getin Bank ma się lepiej, więc tnie odsetki na koncie oszczędnościowym

Konto Proste Zasady getin bank

Oprócz tego skrócił okres naliczania bonusowego oprocentowania za wpłatę nowych środków. Mimo to konto oszczędnościowe Getin Banku pozostaje jedną najlepszych opcji na rynku.

Mamy kolejny dowód na to, że organizacja kierowana przez Artura Klimczaka opanowała kłopoty z płynnością, w jakie wpadła w listopadzie po wybuchu tzw. afery podsłuchowej w KNF. Jak swego czasu donosił „Puls Biznesu”, w szczytowym okresie kryzysu spanikowani klienci Getin Banku wycofywali z niego po 1 mld zł dziennie. To skłoniło go do znacznego podniesienia oprocentowania depozytów.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3,5% z ROR-em<<

Promocja konta oszczędnościowego Getin Banku na 3,4%

Jednak już pod koniec grudnia organizacja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego zaczęła obniżać stawki na lokatach, co wskazywało na normalizację sytuacji. Dziś przyszła kolej na konto oszczędnościowe.

Właśnie ruszyła XVIII edycja promocji na nowe środki. Tym razem Getin Bank proponuje 3,4 proc. w skali roku do 400 tys. zł i gwarantuje utrzymać stawkę przez cztery miesiące (122 dni) od pierwszego zasilenia nowymi środkami.

Saldo początkowe, które obejmuje wszystkie produkty depozytowe (rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe do zakładania depozytów oraz IKE) wyznaczono na 24 lutego. Oznacza to, że podwyższonym oprocentowaniem są objęte tylko te środki, które stanowią nadwyżkę wobec stanu z tego dnia. Standardowo bank płaci 0,85-1,25 proc. w zależności od wielkości zgromadzonej kwoty.

Getin Bank

Oferta dostępna jest do 7 kwietnia. Prawdopodobnie zostanie przedłużona, ale niewykluczone, że stanie się tak na gorszych warunkach.

Prócz konieczności wpłaty nowych środków warunkami uzyskania wyższego oprocentowania są:

  1. Posiadanie konta osobistego (Konto Proste Zasady – darmowe po wykonaniu w każdym miesiącu jednej płatności kartą albo Blikiem na dowolną kwotę; w przeciwnym razie – 8 zł)
  2. Wyrażenie i nieodwoływanie zgód marketingowych.

Uwaga! Z oferty wykluczeni są posiadacze wspólnych kont oszczędnościowych oraz uczestniczy poprzednich wersji promocji, którym między 4 marca a 7 kwietnia kończy się czas naliczania bonusowych odsetek z nich wynikających.

Z kont oszczędnościowego Getin Banku można wykonać jeden darmowy przelew w miesiącu. Za każdy kolejny płaci się 9 zł.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3,5% z ROR-em<<

Getin Bank oferuje jedno z najlepszych kont oszczędnościowych

W porównaniu do kilku wcześniejszych odsłon oferty stawka zmniejszyła się o 0,1 pkt. O jeden miesiąc skrócono także czas naliczania bonusowych odsetek.

Jednak na tle konkurencji [sprawdź ranking] wciąż jest to bardzo dobra propozycja. Więcej (3,5 proc.) zarobić można tylko w innej promocji Getin Bank – dla nowych klientów. W niej trzeba zasilać ROR 1 tys. zł miesięcznie, a podwyższona stawka dotyczy salda do 10 tys. zł i jest naliczana przez 12 miesięcy od otwarcia rachunku.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3,5% z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.