Nest Skarbonka na 3% w Nest Banku już dostępna

konto oszczędnościowe w nest banku

Klienci Nest Banku mogą już otwierać konto oszczędnościowe Nest Skarbonka z promocyjną stawką 3 proc. w skali roku. Zrobią w systemie transakcyjnym i aplikacji. Sprawdziliśmy, jak to funkcjonuje w praktyce.

W ostatni weekend Nest Bank aktualizował swoją bankowość elektroniczną. Chodziło o wdrożenie nowych produktów. Jednym z nich jest celowe konto oszczędnościowe Nest Skarbonka.

Wbrew naszym przewidywaniom nowy rachunek nie jest powiązany z usługą automatycznego oszczędzania, a na pewno – nie całkowicie. Zasilać go można ręcznie albo zleceniem stałym, a nie przy okazji wykonywania płatności kartą.

>>otwieram konto Skarbonka na 3% wraz z darmowym ROR-em<<

Testujemy konto Nest Skarbonka

Nest Skarbonkę otworzymy w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Wystarczy w zakładce oszczędności nacisnąć przycisk „utwórz nowy cel”. W systemie transakcyjnym na komputery znajduje się on pod belką z wykazem posiadanych kont oszczędnościowych.

Konto Nest Skarbonka

Po wyborze celu określamy kwotę, czas i sposób oszczędzania (przelewy ręczne lub zlecenie stałe) i ewentualnie wkład początkowy. Na tej podstawie kalkulator wskaże, ile miesięcznie będziemy musieli odkładać, by wypełnić zadanie w terminie.

O postępach w jego realizacji mogą informować powiadomienia push, e-mail lub SMS (te ostatnie są płatne). O tym, jak daleko lub blisko celu jesteśmy, dowiemy się również po każdym zalogowaniu na konto osobiste. Stosowny komunika pojawi się na ekranie głównym na zielonym tle.

Nest_Skarbonka

To jednak nie koniec udogodnień pomagających w regularnym odkładaniu. – Jeżeli oszczędzanie nie przebiega zgodnie z planem, system udostępni formatkę brakujących środków, z obliczoną już kwotą niedoboru – tłumaczy rzecznik prasowy Nest Banku Agata Dorożuk.

W przypadku posiadania więcej niż jednego konta Nest Skarbonka możemy ustawić priorytety, czyli wskazać kolejność zasilania rachunków. Wówczas, w razie braku wystarczających środków, pieniądze wpłyną na konta z najwyższym priorytetem.

Wysokie oprocentowanie Nest Skarbonki – tylko do 5 tys. zł

Klient możne otworzyć do 30 rachunków (celów). Jednak tylko jeden jest oprocentowany promocyjnie. Przypomnijmy, że stawka wynosi 3 proc. w skali roku i obejmuje środki do 5 tys. zł przez pół roku od otwarcia rachunku. Obecnie tylko jeden bank oferuje więcej. Szczegóły w naszym rankingu.

oprocentowanie

Kapitalizacja odbywa się w cyklu miesięcznym. Standardowe odsetki wynoszą 1,2 proc. (WIBOR 3M – 0,5).

W każdym miesiącu z konta oszczędnościowego Nest Banku można wykonać jeden darmowy przelew wewnętrzny. Za każdy kolejny płaci się 5 zł.

>>otwieram konto Skarbonka wraz z darmowym ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.