Konto oszczędnościowe BNP Paribas wkrótce będzie atrakcyjniejsze?

IKE w BNP Paribas Bank Polska

Niebawem konto oszczędnościowe BNP Paribas może dołączyć do najlepszych na rynku. Wszystko za sprawą promocji, w ramach której nowi klienci będą mogli zarobić 3-4 proc. w skali roku.

Blog Obiektywne Finanse dowiedział się, że organizacja kierowana przez Przemysława Gdańskiego planuje promocję Konta Dobrze Oszczędnościowego. Ma ona polegać na znaczącym podniesieniu oprocentowania.

Konto oszczędnościowe BNP Paribas jak brzydkie kaczątko

Obecnie konto oszczędnościowe BNP Paribas przynosi 0,5 proc. odsetek w skali roku. To jedna z najgorszych stawek na rynku, od której trzeba jeszcze odjąć podatek Belki, co na rękę daje 0,4 proc. Innymi słowy: każdy ulokowany na tym rachunku 1000 zł po miesiącu przynosi niespełna 34 grosze.

konto oszczędnościowe BNP Paribas

Zresztą atrakcyjna oferta depozytowa nigdy nie była znakiem rozpoznawczym instytucji zarządzanej przez Gdańskiego. Bank stawia raczej na kilkusetzłotowe bonusy za otwarcie ROR-u albo wyrobienie karty kredytowej. Zresztą tak jest również dziś. Najlepsza lokata BNP Paribas ma oprocentowanie niższe od średniej rynkowej (1,2 vs 1,37 proc. na pół roku).

Z naszych informacji wynika, że bank zaproponuje nowym klientom 3-4 proc. na koncie oszczędnościowym. Kupon będzie obejmować środki do 20.000 zł i będzie ograniczony czasowo. Otwarcie rachunku wymagać będzie też zawarcia umowy o ROR.

Jeśli te spekulacje się sprawdzą, oferta z miejsca znajdzie się w rynkowej czołówce. Aktualnie 4 proc. płaci Citi Handlowy, a 3,5 proc. – Getin Bank. Do tego kilka podmiotów proponuje 3 proc.

Kiedy zadebiutuje konto oszczędnościowe BNP Paribas w nowej odsłonie? Na razie nie wiadomo. Bank wstrzymuje się z podaniem konkretów.

Konto Dobrze Oszczędnościowe w nowej odsłonie w połowie listopada?

Niewykluczone, że promocja ruszy w połowie listopada. Tak wskazuje nasze źródło.

To właśnie w weekend poprzedzający Święto Niepodległości ma się odbyć fuzja operacyjna BNP Paribas z byłym Raiffeisen Polbankiem. W praktyce będzie ona polegać na przeniesieniu produktów założonych w tym drugim do tego pierwszego oraz wyłączeniu systemów transakcyjnych i aplikacji przejętych od eksRaiffeisena.

BNP Paribas

Okres 9-11 listopada może być dla klientów instytucji zarządzana przez Przemysława Gdańskiego przełomowy także z innego powodu. Być może wtedy ostatecznie zostanie pogrzebana BGŻ Optima, co zresztą jakiś czas temu sugerował prezes jej spółki-matki.

Od wielu miesięcy ta internetowa marka oszczędnościowa nie proponuje już dobrze oprocentowanych lokat (Lokata Bezkarna i Bezkompromisowa) ani rachunków (Konto Smart z nielimitowanymi w miesiącu darmowymi przelewami). Jej reklamy zniknęły z cyberprzestrzeni. Przedstawiciele banku na razie nie odpowiedzieli na nasze pytanie w tej sprawie.

Stanowisko BNP Paribas

Po publikacji skontaktowała się z nami przedstawicielka banku. Utrzymuje, że szczegóły oferty nie są jeszcze znane.

Artykuł powstał na bazie nieoficjalnych informacji, które nie są zgodne z prawdą. To wprowadza klientów w błąd. Prosimy o wstrzymanie się z podawaniem szczegółów, które nie zostały oficjalnie zakomunikowane – pisze w mailu do redakcji Karolina Kozakiewicz z biura prasowego BNP Paribas.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.