Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku wciąż daje zarobić 2,8%

Konto Proste Zasady getin bank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku przyniesie nam 2,8 proc. odsetek, o ile wpłacimy na nie nowe środki, czyli nadwyżkę względem dotychczasowego stanu. A jeśli mamy status nowego klienta, uzyskamy jeszcze wyższą stopę zwrotu.

W Getin Banku rozpoczęła się II edycja promocji „Na nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. Potrwa do 30 listopada. W porównaniu z poprzednią odsłoną parametry nowej akcji nie zmieniły się.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji na nowe środki

Oznacza to, że bonusowe oprocentowanie wciąż wynosi 2,8 proc. w skali roku i obejmuje kwoty do 200 tys. zł. W przypadku sum z przedziału 200-400 tys. zł kupon wynosi 2 proc. Standardowo Getin Bank płaci 0,5 proc.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Podwyższone odsetki naliczane są przez cztery miesiące. By je otrzymywać, należy:

  1. Na rachunku ulokować nowe środki
    Chodzi o nadwyżkę względem stanu z 28 października. Przy jej wyliczaniu organizacja kierowana przez Artura Klimczaka bierze pod uwagę rachunki oszczędnościowe (w tym konto IKE), lokaty oraz rachunki techniczne.
    Załóżmy, że tego dnia trzymaliśmy w Getin Banku 5 tys. zł oszczędności. Dziś otrzymujemy wynagrodzenie i przelewy na Elastyczne Konto Oszczędnościowe 1 tys. zł. Właśnie ten 1 tys. zł przyniesie 2,8 proc. odsetek, a pozostałe 5 tys. zł – 0,5 proc.
  2. Mieć lub otworzyć konto osobiste (nazywa się Konto Proste Zasady)
  3. Wyrazić i utrzymać zgody marketingowe.

Oprócz w miarę atrakcyjnego oprocentowania rachunek wyróżnia się darmowymi, nielimitowanymi przelewami wewnętrznymi. Przeważnie jest tak, że z konta oszczędnościowego można wykonać jeden-dwa bezpłatne transfery w miesiącu, a przy kolejnej operacji banki pobierają 5-10 zł. Ma to nas zmotywować do nieruszania nadwyżek. W tym przypadku wszystkie przelewy na ROR są darmowe.

>>otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku na 2,8% z ROR-em<<

Konto oszczędnościowe Getin Banku a oferty konkurencji

oprocentowanie

Jak konto oszczędnościowe Getin Banku wypada na tle innych podmiotów z sektora?
Co prawda nie zapewnia najwyższego oprocentowania (kilka instytucji proponuje 3-4 proc.), ale przy konkurencyjnej stawce umożliwia zdeponowanie dużej kwoty. Banki z czołówki rankingu ograniczają wpłaty objęte podwyższonymi odsetkami zwykle do 10-50 tys. zł. Aktualnie tylko w mBanku ulokujemy większe oszczędności (500 tys. zł) na niemal identycznych warunkach (2,7 proc.).

Przypomnijmy, że osoby ze statusem nowego klienta Getin Banku mogą także skorzystać z oferty na 3,5 proc. Z tym że wymaga ona comiesięcznych wpłat na ROR min. 1 tys. zł (wystarczy sam wpływ, pieniędzy nie trzeba blokować). Taka stawka przysługuje nawet przez 12 miesięcy od otwarcia rachunku.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3,5% z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.