Bank Millennium obniża oprocentowanie konta oszczędnościowego

Konto Oszczędnościowe Profit banku Millennium

Za nowe środki wpłacone na Konto Oszczędnościowe Profit Bank Millennium płaci teraz 2,6 proc. w skali roku. Mimo mniejszej stawki rachunek pozostaje konkurencyjny i wciąż można zdobyć 200 zł premii za jego otwarcie.

Od dziś (15 marca) bonusowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit wynosi 2,6 proc. w skali roku. To o 0,1 pkt proc. (10 pb) mniej niż dotychczas. Zmiana dotyczy środków wpłaconych w ramach 20. edycji promocji, która właśnie się rozpoczęła i potrwa do 25 kwietnia.

Bank Millennium zmniejsza odsetki po raz pierwszy od lat

Jej pozostałe zasady pozostałe mniej więcej takie same. Oznacza to, że podwyższone oprocentowanie dotyczy kwot do 100 tys. zł i jest naliczane przez trzy miesiące (92 dni) od pierwszego wpływu nowych środków. Te ostatnie są ustalane w odniesieniu do stanu rachunków technicznych, bieżących, oszczędnościowych, lokat i produktów strukturyzowanych z 14 marca.

oprocentowanie

Dotychczas Bank Millennium płacił 2,7 proc. To pierwsza od trzech lat taka obniżka w wykonaniu organizacji, którą kieruje Joao Bras Jorge. W 2017 r. zredukowała ona stawkę specjalną z 2,7 do 2,5 proc.

Obecna zmiana nie wydaje się duża. Jednak trzy lata temu inflacja była przeszło dwukrotnie mniejsza niż dziś i wynosiła średnio 2 proc. (w ciągu roku mieściła się w przedziale 1,5-2,5 proc.). Tymczasem najnowszy odczyt GUS-u pokazał 4,7 proc., a w styczniu – 4,4 proc.

Oznacza to, że w 2017 r. konto oszczędnościowe Banku Millennium chroniło pieniądze przed utratą siły nabywczej. Dziś przynosi realną stratę na poziomie -2,6 proc. (od stawki nominalnej trzeba jeszcze odjąć podatek Belki). Innymi słowy: za trzymane na nim pieniądze kupimy mniej towarów i usług.

>>otwieram konto oszczędnościowe Banku Millennium na 2,6%<<

Konto Oszczędnościowe Profit wciąż warto mieć

Ruch instytucji, którą zarządza Joao Bras Jorge, nie jest niespodzianką. Jego zapowiedzią mogło być niedawne zmniejszenie odsetek proponowanych na Lokacie Mobilnej z 2,5 do 2,25 proc. Natomiast jeszcze w lutym bank zredukował oprocentowanie standardowe rachunku oszczędnościowego z 0,6-1,1 do 0,5-0,8 proc.

Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium

Mimo tej zmiany Konto Oszczędnościowe Profit wcale nie musi pójść w odstawkę. Na tle innych ofert pozostaje konkurencyjne (tu najnowszy ranking), a do tego umożliwia ulokowanie całkiem sporej kwoty. Co prawda kilka banków płaci większe odsetki, ale limituje je do mniejszych kwot (max 30-50 tys. zł). W dodatku otwierając teraz konto osobiste w Banku Millennium, które jest niezbędne do otwarcia rachunku oszczędnościowego, możemy zyskać 200 zł premii.

>>otwieram konto oszczędnościowe Banku Millennium z premią<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.