IKZE w ING Banku Śląskim z premią 100 zł

IKZE w ING Bank Śląski oraz oprocentowanie konta OKO

Otwierając do 8 maja IKZE w ING Banku Śląskim i zasilając je przez pół roku 300 zł, zyskamy 100 zł. Ponadto kwotę wpłat odliczymy od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym, dzięki czemu możemy otrzymać zwrot ze skarbówki.

Organizacja kierowana przez Brunona Bartkiewicza jest jedynym ogólnopolskim bankiem komercyjnym, która prowadzi indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego w formie konta oszczędnościowego. Pozostali oferenci to lokalne banki spółdzielcze z prowincji (sprawdź ostatni ranking IKZE).

Korzyści z posiadania IKZE w ING Banku Śląskim

Trzeba przyznać, że IKZE w ING Banku Śląskim nie zachwyca wysokością oprocentowania, które wynosi 0,7 proc. w skali roku. Kapitalizacja następuje co miesiąc. Bardziej opłaca się je założyć dla korzyści podatkowych.

konta oszczędnościowe do gromadzenia nadwyżek pieniężnych
fot. pixabay.com

Po pierwsze, wpłaty na konto emerytalne w całości odliczymy od dochodu w rocznym zeznaniu składanym w urzędzie skarbowym. W tym roku dopuszczalna kwota zasileń to 6272,4 zł. Przekłada się to na ulgę (mniejszy podatek do zapłacenia albo nadpłatę) w wysokości 1066 zł dla osób w I progu podatkowym i 2007 zł w II progu.

Po drugie, zgromadzone na IKZE oszczędności są zwolnione z podatku Belki. Przy wypłacie płaci się zryczałtowany podatek dochodowy 10 proc.

Jak zdobyć 100 zł za otwarcie IKZE w ING Banku Śląskim

Teraz jest dodatkowy argument za tym, by zawrzeć z ING Bankiem Śląskim umowę o IKZE. W trwającej do 8 maja promocji można łatwo zyskać 100 zł. W tym celu trzeba:

premia 100 zł
  1. Być posiadaczem konta osobistego w ING Bank Śląskim (za jego otwarcie można otrzymać dodatkowe 160 zł – należy do września wydać kartą łącznie 1000 zł oraz zapłacić trzy razy Blikiem w internecie i otrzymać na rachunek wpływ 1000 zł w trzech kolejnych miesiącach)
  2. Z poziomu bankowości elektronicznej Moje ING otworzyć IKZE
  3. Wyrazić zgody marketingowe
  4. Złożyć zlecenie stałe z ROR-u na IKZE w wysokości 300 zł miesięcznie i realizować je przez sześć miesięcy
  5. Do 10 listopada zgromadzić na IKZE co najmniej 1800 zł.

Wedle regulaminu zwolniona z podatku nagroda pieniężna trafi na konto osobiste do 20 listopada. W promocji mogą wziąć wszyscy klienci, bez względu na staż w instytucji zarządzanej przez Brunona Bartkiewicza. Natomiast premia za otwarcie ROR-u przysługuje tylko nowym klientom.

Przy zaangażowaniu minimalnej wymaganej kwoty zwrot z inwestycji sięgnie 5,5 proc. Obecnie na rynku próżno szukać tak zyskownej i zarazem bezpiecznej lokaty kapitału.

Dodajmy, że ING Bank Śląski prowadzi IKZE bezpłatnie. Za wpłatę gotówkową w oddziale bezpośrednio na ten rachunek pobiera 9 zł (za wyjątkiem pierwszej transakcji w miesiącu). Lepiej więc zasilać konto bezgotówkowo – przelewem wewnętrznym z ROR-u albo rachunku zewnętrznego.

>>chcę otworzyć IKZE w ING Banku Śląskim z premią<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.