Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku już nie takie mega

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku to kolejny rachunek, który dotknęły cięcia oprocentowania. Teraz zarobimy na nim maksymalnie 1,5 proc., czyli niemal połowę dotychczasowej stawki. Ale średnia rynkowa jest przeszło trzy razy niższa.

Osoby, które chcą bezpiecznie ulokować większe oszczędności na w miarę przyzwoity procent, tracą kolejny sposób na zarabianie. Po Banku Millennium, Getin Banku oraz ING Banku Śląskim na obniżkę oprocentowania zdecydował się także Alior Bank.

Konto Mega Oszczędnościowe w promocji na 1,5%

W uruchomionej dziś V edycji promocji Konta Mega Oszczędnościowego organizacja zarządzana przez Krzysztofa Bachtę płaci już tylko 1,5 proc. w skali roku. To stawka promocyjna przysługująca po spełnieniu trzech warunków:

  • wpłacie nowych środków (nadwyżki względem stanu z 30 kwietnia),
  • zapewnieniu wpływu na ROR w wysokości co najmniej 1,5 tys. zł miesięcznie,
  • wyrażeniu zgód marketingowych.
Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku

Tak jak dotąd bonusowa stawka naliczana jest przez trzy miesiące i dotyczy kwot do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie wynosi 0,5 proc., ale Alor Bank już zapowiedział jego obniżkę do 0,3 proc. Zacznie ono obowiązywać 17 czerwca. Natomiast promocja trwa do 11 czerwca.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe z kontem osobistym w Alior Banku<<

Alior Bank tnie koszty pozyskania kapitału

Dotychczas klienci, którzy realizowali opisane wymogi, mogli zarobić 2,5 proc. Zmniejszenie odsetek jest następstwem dwóch cięć stóp procentowych dokonanych przez Radę Polityki Pieniężnej w marcu i kwietniu. W wyniku tych ruchów stopa referencyjna zmniejszyła się z 1,5 do 0,5 proc.

Wskaźnik ten wpływa na oprocentowanie większości kredytów: ratalnych, gotówkowych, na kartach kredytowych, w formie debetu. Zgodnie z art. 359 par. 2 kodeksu cywilnego maksymalne odsetki od pożyczonych przez bank, SKOK bądź podmiot pozabankowy pieniędzy to teraz 8 proc. [2 x (stopa referencyjna + 3,5)]. Żeby więc ograniczyć koszty pozyskania kapitału (z zebranych depozytów banki udzielają kredyty), instytucje finansowe redukują oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych.

oszczędności

Kupon w wysokości 1,5 proc. to bardzo mało, jeśli zestawimy go z aktualną inflacją, która wedle GUS-u wynosi 3,4 proc. Czyli mimo dopisania odsetek, za nasze oszczędności i tak kupimy mniej niż rok temu.

Jednak średnia rynkowa jest jeszcze niższa. Jak wskazują dane NBP, w marcu (nowszych danych jeszcze nie ma) wynosiła 0,45 proc. Dziś z uwagi na przechodzącą przez kolejne instytucje falę redukcji odsetek jest zapewne jeszcze niższa.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe z kontem osobistym w Alior Banku<<

Konto Mega Oszczędnościowe warto otworzyć z ROR-em

Konto Mega Oszczędnościowe otworzymy w pełni online, przelewem autoryzacyjnym z innego banku lub poprzez wideoweryfikację. Jeśli chcemy uzyskiwać premiowe odsetki, musimy też otworzyć konto osobiste (nazywa się Konto Jakże Osobiste).

bankowosc_online

To jest darmowe, jeśli będziemy co miesiąc przelewać nań 1,5 tys. zł. W ten sposób nie tylko nie zapłacimy za prowadzenie ROR-u (10 zł), ale też zyskamy prawo do wyższego oprocentowania promocyjnego. Dodajmy, że wszystkie przelewy z KMO na rachunek bieżący są bezpłatne, co u konkurencji jest rzadkością.

Ponadto, mając konto osobiste w Alior Banku, możemy otworzyć tam drugie konto oszczędnościowe i w ramach tzw. korzyści uruchomić stawkę 3 proc. Przy czym obejmuje ona kwoty do 20 tys. zł. Ponadto bank nalicza ją tylko tym klientom, którzy w danym miesiącu wydadzą kartą płatniczą min. 300 zł.

>>chcę otworzyć konto w Alior Banku<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.