Konto oszczędnościowe Moje cele mBanku na 2,5% + 140 zł premii

opłaty za konto IKE w mBanku i eKonto do usług

Rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele mBanku jest jednym z ostatnich, który zapewnia przyzwoity zysk w dobie niemal zerowych stóp procentowych i niewiele wyższych odsetek od depozytów.

Kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego organizacja stała się jednym z ostatnich bastionów, w którym oszczędzanie ma sens. Gdy stopy procentowe zjechały niemal do zera, kolejne instytucje tną oprocentowanie, a inflacja wciąż utrzymuje się na względnie wysokim poziomie, w mBanku znajdziemy konto oszczędnościowe ze stawką 2,5 proc. w skali roku. Pozostałe w miarę korzystne propozycje bez mrożenia pieniędzy na dłużej dostępne są tutaj.

Konto Moje cele mBanku w promocji dla wszystkich

Jednak nie chodzi o normalne eKonto oszczędnościowe, tylko rachunek do regularnego odkładania drobnych kwot. Nazywa się on Moje cele.

oszczędności na koncie

Wspomniana stawka ma charakter promocyjny i obejmuje kwoty do 20 tys. zł. Jest naliczana przez cztery miesiące od ustanowienia celu, na który chce się oszczędzać. Ten oczywiście może być dowolny. Można go w każdej chwili zmienić.

Ważne! Podwyższone odsetki są naliczane pod warunkiem comiesięcznego przyrostu salda o min. 100 zł. Czyli co najmniej o tyle na koniec miesiąca muszą zwiększyć się nasze oszczędności.

Standardowe oprocentowanie konta Moje cele mBanku wynosi 0,1 proc. Gdy spełniamy warunek przyrostu salda odsetki rosną do 0,5 proc. Jeszcze do końca maja było to odpowiednio: 0,4 oraz 1 proc. Redukcja jest efektem obniżki stóp procentowych przez RPP z 28 maja.

Konto oszczędnościowe Moje cele mBanku
fot. pixabay.com

Co ważne, trwająca do 30 września promocja skierowana jest nie tylko do nowych, ale także obecnych klientów. Przy czym ci drudzy mogą z niej skorzystać, o ile 30 kwietnia na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w mBanku trzymali mniej niż 1 tys. zł.

Natomiast wyłącznie nowi klienci mogą również zyskać 140 zł na otwarciu tam konta osobistego. W tym celu muszą:

  • w ciągu siedmiu dni od zawarcia umowy zasilić ROR min. 1 tys. zł,
  • do końca lipca wykonać pięć transakcji kartą albo Blikiem bezgotówkowych na dowolną kwotę,
  • w kolejnym miesiącu: zasilić ROR min. 1 tys. zł i wykonać pięć transakcji

>>otwieram konto Moje cele w mBanku na 2,5% z ROR-em i premią<<

Automatyczne oszczędzanie w mBanku

Na koncie Moje cele mBanku można odkładać na jeden z trzech sposobów, wykorzystujących mechanizm automatycznego oszczędzania (autooszczędzania):

  1. Stała kwota (3-10 zł) po każdym obciążeniu konta
  2. Wybrany procent (1-15) wartości transakcji
  3. Zaokrąglenia do pełnych złotych
oszczędzanie przy płaceniu telefonem

Mechanizm uruchamiany jest samoczynnie po każdej płatności na min. 10 zł: przelewie, wypłacie z bankomatu, użyciu karty.

Jeden ze sposobów można połączyć ze zleceniem stałym, czyli automatycznym przelewem na stałą kwotę ze swojego ROR-u.

Klient ma prawo do utworzenia ośmiu celów. Jednak podwyższone oprocentowanie przysługuje tylko na jednym z nich. Raz w miesiącu można bezpłatnie wypłacić pieniądze z konta. Kolejny przelew kosztuje 9 zł.

>>otwieram konto Moje cele w mBanku na 2,5% z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.