eKonto oszczędnościowe mBanku na 7,95%

eKonto oszczędnościowe mBank

eKonto oszczędnościowe mBanku jest siódmą na rynku ofertą, dzięki której co miesiąc można inkasować odsetki w wysokości 7,95 proc. Wystarczy wpłacić nowe środki. Natomiast nowi klienci mogą dodatkowo zyskać do 450 zł na otwarciu wymaganego w promocji ROR-u.

Inflacja rośnie. Wg ostatniego odczytu GUS-u osiągnęła poziom najwyższy od marca 1997 r. Na szczęście banki też podnoszą oprocentowanie depozytów [zobacz wykres]. Powiększa się grono instytucji, która płacą co najmniej 7 proc. w skali roku.

Promocyjne eKonto oszczędnościowe mBanku w szczegółach

Właśnie dołączył do niego mBank. Oferuje 7,95 proc. ramach drugiej piątej edycji promocji eKonta oszczędnościowego na nowe środki.

Podwyższona stawka obowiązuje trzy miesiące od otwarcia rachunku. Później organizacja kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego nalicza standardowe 0,75-1 proc. w zależności od salda.

waloryzacja składek emerytalnych
fot. Pixabay.com

Tym samym mBank jest siódmym podmiotem, w którym znajdziemy konto oszczędnościowe przynoszące odsetki w tej wysokości [sprawdź najlepsze konta oszczędnościowe w grudniu 2022].

Jednak ofertę mBanku wyróżnia wysoki limit wpłat. Wynosi on 500 tys. zł. Zatem deponując maksymalną kwotę, po miesiącu otrzymamy 2666 zł odsetek.

By otworzyć eKonto oszczędnościowe w mBanku na 7,95 proc., trzeba mieć ROR albo rachunek oszczędnościowy (wtedy się go przekształca na ten promocyjny). Na założeniu tego pierwszego można zyskać do 450 zł.

»otwieram eKonto oszczędnościowe mBanku na 7,95% z ROR-em«

O tym warto pamiętać, otwierając konto oszczędnościowe w mBanku

Ważne! Teoretycznie eKonto oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem można otworzyć do 18 stycznia. Jednak instytucja zarządzana przez Cezarego Stypułkowskiego zastrzegła, że „kwota promocyjnych rachunków dostępnych w ramach promocji jest ograniczona i wynosi łącznie 3 mld zł dla wszystkich jej uczestników”. Zatem oferta może zostać wycofana szybciej.

Konto oszczędnościowe bez ROR Moje cele mBanku
fot. pixabay.com

Czym są nowe środki? W tym przypadku chodzi o nadwyżkę na produktach oszczędnościowo-rozliczeniowych, czyli ROR-ze, rachunkach oszczędnościowych i lokatach. Dzień bazowy to 14 grudnia.

Pewnym ułatwieniem jest fakt, że informację o wielkości nowych środków znajdziemy we wniosku o promocyjne eKonto oszczędnościowe mBanku. Ten jest dostępny m.in. w systemie transakcyjnym i aplikacji mobilnej. Ponadto znajdą się w szczegółach rachunku.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.