Konto oszczędnościowe Banku Millennium już nie takie fajne

millennium bank

W nowej promocji konto oszczędnościowe Banku Millennium nadal będzie generować najwyższe odsetki na rynku, ale dla mniejszych kwot i przez krótszy czas. Ponadto poza wpłatą nowych środków klienci chcący pobierać 8 proc. będą musieli spełnić drugi warunek.

Bank Millennium zapowiedział na poniedziałek 19 grudnia uruchomienie 46. edycji promocji na nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit. Utrzyma atrakcyjną stawkę, ale jej naliczanie obwaruje dodatkowym wymogiem. Ponadto nieco pogorszy inne parametry oferty (maksymalną kwotę objętą wysokim oprocentowaniem i czas naliczania odsetek).

Konto oszczędnościowe Banku Millennium po zmianach

Klienci nadal mogą liczyć na najwyższą stawkę na rynku, czyli 8 proc. w skali roku [zobacz pozostałe wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe]. Jednak by otrzymywać wysokie odsetki, będą musieli się bardziej postarać.

konto oszczędnościowe banku millennium

Poza wpłatą nowych środków, czyli nadwyżką względem stanu z 9 grudnia, będą musieli wykonywać w każdym miesiącu trwania promocji pięć transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą lub Blikiem o dowolnej wartości. W drugim przypadku chodzi o płatność z użyciem kodu (np. w internecie, punkcie stacjonarnym) albo zbliżeniowo (to tzw. Blik C). Bez tego bonusowy kupon spadnie do 7 proc.

Dodajmy, że pięć operacji bezgotówkowych plastikiem albo Blikiem to jednocześnie warunek zwalniający z 11-zł opłaty za nowe konto osobiste Millennium 360. Starych klientów nadal obowiązuje jedna płatność i wpływ 1 tys. zł, ale na potrzeby promocji będą musieli zmienić nawyki.

W trwającej do 21 stycznia 46. edycji oferty specjalnej na konto oszczędnościowe Banku Millennium będzie można wpłacić 300 tys. zł. To o 1/4 mniej niż do tej pory. Ponadto organizacja, którą kieruje Joao Bras Jorge, skróciła do 90 dni okres naliczania bonusowych odsetek. Dotychczas robiła to przez 100 dni od pierwszego zasilenia nowymi środkami.

[Edytowany 22 stycznia] W 47. edycji promocji nowe środki liczone są wedle stanu z 13 stycznia. Ponadto brak opisanej wyżej aktywności spowoduje naliczenie jedynie 6 proc. Akcja trwa do 4 marca.

»otwórz konto oszczędnościowe Banku Millennium na 8% z ROR-em«

Wyższego oprocentowania depozytów nie będzie?

W mijającym tygodniu wszystkie banki (ING Bank Śląski, VeloBank, Alior Bank, mBank) z czołówki rankingu kont oszczędnościowych przedłużyły swoje oferty. Jednak żaden nie zdecydował się zaproponować więcej niż 8 proc.

Oprocentowanie lokat na tle stopy referencyjnej NBP

Wydaje się, że wobec wstrzymania podwyżek stóp procentowych przez RPP i spadku WIBOR-u do poziomu z sierpnia (z 7,6 do 7 proc.), jest to obecnie maksymalne oprocentowanie, które już nie wzrośnie. Być może coś zmieni się w lutym-marcu, gdy wg ostatnich prognoz ma nastąpić szczyt inflacji. Niewykluczone, że wtedy RPP nieznacznie podniesie koszt pieniądza z obecnych 6,75 proc.

Ze schematu nieco wyłamują się Inbank oraz mBank, które ostatnio podniosły stawki na lokatach. W pierwszym można zarobić 8,5 proc. (sprawdź depozyt kwartalny dla nowych klientów bez ROR-u), w drugim – 8,15 proc. (sprawdź depozyt na rok na nowe środki z ROR-em).


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.