Cashback w Biedronce z ograniczeniami

Można już płacić kartą w Biedronce

W 2/3 sklepów największej sieci dyskontów można już pobrać gotówkę z kasy przy okazji zakupów opłacanych kartą bądź telefonem. Jednak cashback w Biedronce funkcjonuje trochę inaczej niż w pozostałych punktach handlowo-usługowych. Ma m.in. trzykrotnie niższy limit kwotowy.

Jerenimo Martins, właściciel największej w Polsce sieci dyskontowej, poinformowało o wdrożeniu w większości swoich sklepów usługi cashback. Przypomnijmy, że chodzi o pobranie gotówki w kasie sklepu przy okazji płatności kartą za zakupy. Stąd nazywa się ją również wypłatą sklepową.

Jednak z punktu widzenia klientów cashback w Biedronce jest dostępny na nieco gorszych zasadach niż w innych sklepach.

Cashback w Biedronce w szczegółach

Usługa ma charakter rozszerzonego pilotażu, który potrwa do końca marca 2024 (rozpoczął się w grudniu ub. r.). Dlatego na razie świadczy ją 2000 spośród 3400 placówek należących do portugalskiej firmy. Ich listę można sprawdzić tutaj.

Cashback w Biedronce
fot. biedronka.pl

Cashback w Biedronce mogą realizować tylko użytkownicy kart z logo Mastercard. W jego nomenklaturze nazywa się to „Płać kartą i wypłacaj”. Zainteresowani jednorazowo pobiorą minimum 50 zł oraz ich wielokrotność, ale nie więcej niż 300 zł. Oczywiście warunkiem jest dostępność gotówki w kasie. Z rozwiązania można skorzystać wielokrotnie jednego dnia.

W innych sklepach, jeśli stan gotówki w kasie na to pozwala, klient może pobrać 1000 zł (limit wzrósł we wrześniu 2022). Może też poprosić o drobne.

— Z powodów praktycznych (wygoda dla klientów), a także operacyjnych (płynne funkcjonowanie kas) zdecydowaliśmy, by obecnie kwoty wypłacane w ramach usługi były wielokrotnością 50 zł — tłumaczy Marcin Hadaj z biura prasowego sieci.

By skorzystać z wypłaty sklepowej w Biedronce, należy zrobić tam zakupy za min. 1 zł i zgłosić taką chęć kasjerowi. Transakcję potwierdza się PIN-em karty po uprzednim zbliżeniu lub włożeniu nośnika do terminala.

Kwota wypłaty zostanie dodana do wartości zakupu – mówi Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor ds. operacji finansowych w sieci Biedronka.

[Edytowany 9 sierpnia 2023] Cashback w Biedronce będzie też dostępny dla posiadaczy kart Visa. Zasady korzystania z usługi będą takie same jak dla klientów używających plastików Mastercarda.

Uwaga na opłatę za cashback

Cashback w Biedronce nie jest dostępny w kasach samoobsługowych. Za realizację usługi sklep nie pobiera prowizji.

Jednak może to zrobić wydawca instrumentu płatniczego. Sprawdź banki naliczające opłatę za cashback.

płatność kartą zbliżeniowo
fot. pixabay.com

Przykładowo w PKO BP opłata wynosi 1 zł (od czerwca – 2 zł), w Banku Pekao – 2 zł. Klienci Santandera płacą 1,5 zł od każdej operacji. Najdrożej jest w Plus Banku – 2,5 zł od transakcji.

Z ostatnich danych NBP (wrzesień 2022) wynika, że wypłata sklepowa dostępna była w 280,6 tys. punktów handlowo-usługowych. Należały do nich m.in. sklepy i supermarkety, stacje benzynowe, hotele i salony prasowe.

Autorzy raportu wskazywali na stagnację w procesie popularyzacji cashbacku. Latem ub. r. w ujęciu kwartalnym sieć akceptacji zwiększyła się bowiem o 143 punkty. Wcześniej było to kilka-kilkanaście tysięcy sklepów.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.