Pieniądze oddaj Meritum Bankowi, a po kredyt na dom idź do Millennium

Meritum Bank

Getin Bank, BNP Paribas i Kredyt Bank – to zdaniem porównywarki finansowej Comperia.pl najbardziej uniwersalne banki II kwartału.

W jakim banku najkorzystniej ulokować pieniądze? Gdzie wziąć pożyczkę? Kto oferuje najbardziej atrakcyjny kredyt hipoteczny? Na te pytanie odpowiada ranking najbardziej uniwersalnych banków przygotowywany przez porównywarkę finansową Comperia.pl

Zmiana lidera

Serwis co kwartał ocenia, w którym banku klienci mogą liczyć na profesjonalną obsługę i produkty finansowe na konkurencyjnych warunkach (choć nie zawsze najlepsze, ponieważ ranking jest wypadkową wielu parametrów). Zestawienie kwartalne powstaje na bazie cząstkowych (uwzględniających jedną usługę) rankingów miesięcznych.

Po II kwartale na czele listy znalazł się Getin Bank, który już od kilku kwartałów zajmuje miejsce na podium. Zdaniem twórców rankingu o sukcesie banku Leszka Czarneckiego zadecydowała atrakcyjna oferta kredytów gotówkowych, samochodowych i kart kredytowych.

Należałoby do tego dodać rosnącą atrakcyjność depozytów. Ostatnio Getin Bank szturmuje rynek wysoko oprocentowanymi lokatami (m.in. 7,5 proc. na dwa miesiące czy 12 proc. na trzy miesiące w pakiecie z kontem i kartą debetową).

Drugie miejsce przypadło BNP Paribas. Francuska instytucja po czterech kwartałach straciła miano najbardziej uniwersalnego banku, choć dystans do prowadzącego Getinu jest minimalny (5 pkt).

Na trzecią lokatę wskoczył Kredyt Bank, który powrócił na podium po trzech kwartałach przerwy. Jednak jego strata do prowadzącej dwójki jest już znaczna (ponad 50 pkt).

Pierwszą dziesiątkę zamyka ING, który awansował aż o siedem „oczek” (obok zajmującego 5. pozycję Raiffeisen Banku był to najbardziej okazały ruch w górę).

Największe zaskoczenie

Jednak największe gratulacje należą się chyba Meritum Bankowi. Dlaczego?

Zajął on wysoką, czwartą pozycję. To jedyny podmiot z TOP10 nie będący stricte bankiem uniwersalnym w branżowym rozumieniu tego słowa.

Mianowice specjalizuje się on w obsłudze małych i średnich firm oraz samozatrudnionych. Nie działa we wszystkich regionach w Polsce i dysponuje zaledwie 126 placówkami (własnymi i partnerskimi). Lecz szeroką sieć dystrybucji kredytów ratalnych zapewnia mu strategiczna współpraca z Tesco (marka Tesco Finanse).

TOP 10 uniwersalnych banków

 1. Getin Bank
 2. BNP Paribas
 3. Kredyt Bank
 4. Meritum Bank
 5. Raiffeisen Bank
 6. BOŚ Bank
 7. PKO BP
 8. Eurobank
 9. Bank Millennium
 10. ING

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

 • Bank Millennium – kredyty hipoteczne,
 • Getin Bank – kredyty gotówkowe,
 • BNP Paribas – kredyty samochodowe,
 • Getin Bank – karty kredytowe,
 • Meritum Bank – lokaty,
 • Bank Pocztowy – konta osobiste.

Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.