Wakacyjny kredyt samochodowy w BNP Paribas albo Getinie

bgz_bnp paribas

W najnowszym rankingu kredytów samochodowych autorstwa porównywarki TotalMoney.pl najlepiej wypadły oferty BNP Paribas i Getin Banku. W tym pierwszym najkorzystniej pożyczyć pieniądze na auto nowe, w drugim – na używane.

Wakacje to czas, w którym wielu z nas udaje się w bliższe i dalsze podróże. Na urlop w kraju najwygodniej wyjechać samochodem. Jednak nie każdy go posiada. W jego zakupie pomoże kredyt samochodowy.

 

Kredyt samochodowy na auto używane

 

Porównywarka finansowa TotalMoney.pl ogłosiła najnowszy ranking tych produktów finansowych.

Zdaniem twórców zestawienia najmniejszym całkowitym kosztem kredytu na zakup auta używanego może się pochwalić Getin Noble Bank, który wyprzedził BNP Paribas oraz – tu zaskoczenie – MultiBank. Dla celów porównawczych autorzy rankingu zdecydowali, że modelowy klient zaciąga pięcioletnie zobowiązanie na 24 tys. zł, by nabyć auto warte 30 tys. (wkład własny wynosi więc 6 tys.).

W Getin Banku całkowity koszt kredytu samochodowego wyniesie 6428,76 zł (rata 509,81 zł, oprocentowanie 9,99 proc., zerowa prowizja). W BNP Paribas parametr ten ma wartość 6433,53 zł (rata 507,23 zł, oprocentowanie 8,9 proc., prowizja 2 proc.). W przypadku MultiBanku różnica jest już bardziej zauważalna, ponieważ klient musiałby zapłacić za kredyt 6860,76 zł (rata 514,35 zł, oprocentowanie 9,10 proc., 3-proc. prowizja), czyli ponad 400 zł więcej niż w dwóch wymienionych wcześniej instytucjach.

Na liście znalazło się w sumie dziewięć podmiotów. Najmniej korzystne warunki ze wszystkich przedstawił Polbank, w którym całkowity koszt pożyczki sięgnął 13216,03 zł!

 

Kredyt na samochód nowy

 

Nie każdy chce jednak jeździć autem przechodzonym. Naturalnie banki pożyczają też pieniądze na zakup nowych maszyn. Autorzy z TotalMoney.pl przyjęli, że konsument chce w takiej sytuacji pożyczyć 50 tys. zł na pięć lat i nie dysponuje wkładem własnym.

Przy tak zdefiniowanych wielkościach najlepiej wypadł BNP Paribas, gdzie kredyt kosztuje w sumie 11304,73 zł (rata 1021,75 zł, oprocentowanie 7,89 proc., prowizja 1 proc.). Drugie miejsce przypadło Getin Bankowi, któremu klient musiałby zapłacić 11961,14 zł (rata 1037,68 zł, oprocentowanie 8,99 proc., zerowa prowizja). Na najniższym stopniu podium uplasował się Credit Agricole z kosztem 13925,79 zł (rata 1065,60 zł, oprocentowanie 9,49 proc., prowizja 1,5 proc.).

Ranking uwzględnił propozycje ośmiu firm. Najmniej atrakcyjną ponownie okazała się oferta Polbanku – całkowity koszt sięgnął w nim aż 27542,38 zł.

 

Porównuj kredyty samochodowe z głową

 

Z rankingu płynie bardzo istotny wniosek. Mianowicie przed wyborem konkretnej oferty porównajmy przynajmniej kilka.

Najlepiej zróbmy to, posługując się parametrem całkowitego kosztu kredytu. To on określa, ile będziemy musieli zapłacić za pożyczkę i – po zsumowaniu z kwotą kredytu – oddać bankowi. Mniej ważne są pozostałe parametry: oprocentowanie, wysokość raty czy wielkość prowizji, którymi banki manipulują w różny sposób.

 


Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.