12 proc. na lokacie – tego dawno nie było

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Getin Online zaoferował nowym klientom bardzo atrakcyjny depozyt. Jest to jednak sprzedaż wiązana, bo do lokaty dołączane jest konto z kartą. Oba produkty są bezpłatne – ale pod pewnymi warunkami.

Ofensywy depozytowej Getin Online ciąg dalszy. Nowym klientom internetowe ramię Getinu oferuje dwumiesięczną „Lokatę na Start” na 7,5 proc. w skali roku. Produkt można założyć zdalnie – nawet bez pośrednictwa kurierów. Nie trzeba też zakładać konta.

Cross selling w Getin Online

Bank postanowił wykorzystać ten atrakcyjny produkt jako narzędzie sprzedaży wiązanej. Klient, który założył „Lokatę na Start”, po kilku(nastu) dniach może się spodziewać telefonu od konsultanta z jeszcze lepszą propozycją: lokatą trzymiesięczną z oprocentowaniem 12 proc. w skali roku! Takich stawek nie było na rynku bankowym od przynajmniej kilku lat.

Sęk w tym, że osoba decydująca się na taką inwestycję, automatycznie wyraża zgodę na otwarcie konta internetowego. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne (tak samo przelewy), ale bank wymaga minimum 1 tys. zł wpływów miesięcznie.

Podobnie jest z kartą płatniczą, którą nabywca wspomnianego 12-proc. depozytu dostaje niejako w pakiecie. Dzięki niej można bezprowizyjnie wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Haczyk? By nie płacić za posiadanie „plastiku”, trzeba co miesiąc wydawać nim 400 zł. W przeciwnym razie będzie on nas kosztować 4,99 zł.

Czy warto skorzystać z oferty?

Wygląda ona bardzo atrakcyjnie. Warunki, które trzeba spełnić, by nie płacić za założone przy okazji lokaty konto i dołączoną kartę nie są wygórowane – poza jednym. Chodzi mianowicie o wartość miesięcznych operacji. 400 zł to dla jednych mało, dla innych – dużo. W innych instytucjach obostrzenia dotyczące kart są łagodniejsze.

Przykładowo: Eurobank zwalnia z opłaty za ten produkt, jeśli wykona się nim trzy transakcje w miesiącu, przy czym ich wartość nie ma znaczenia. W mBanku nie pobierają opłaty za „plastik” MasterCard Debit PayPass, jeśli w miesiącu dokonamy nim płatności za minimum 100 zł (liczba operacji jest dowolna).


Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.